Problem ze zmianą czcionki:(

(Sznuri 86) #1

Siemanko. Mam problem ze zmianą czcinki we właściwościach Ekranu :frowning: Problem nie leży w tym że przestawiam a ona się nie zmienia, tylko w tym że w ogóle nie moge jej przestawić :? Tak jak by ta opcja była wyłączona :frowning: Wiecie może w czym problem :?: :?: Chodzi mi o zmiane czcionki na pulpicie :expressionless:

(ybu) #2

Jeśli chodzi Ci o wielkość czcionki na pulpicie(pod Mój komputer itd.) to PPM na puplicie=>Właściwości=>Wygląd=>Zaawansowane=>Rozwijasz Element ( klikasz w Ikona i ustawiasz wielkość czcionki)

(Sznuri 86) #3

nie chodzi mi o wielkość tylko o styl czcionki ale wielkości też nie moge zmienić wogle nie moge rozwinąć listy

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 20:57 został dopisany post przez SzNuRi

Macie tu screena

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd3 ... 7b243.html

(ybu) #4

Mam to samo więc nie wiem w czym masz problem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 47370.html

(Sznuri 86) #5

Kurcze to może się nie da??

(Maniekz1985) #6

Dajesz tam z listy "ikonę" i zmieniasz czcionkę.

(Goodprogram) #7

no klikasz na 'okno komunikatu' i potem sie 'rozmiar' uaktywni

(Maniekz1985) #8

"Chodzi mi o zmiane czcionki na pulpicie"

A to co podałeś jest do okien.

(Sznuri 86) #9

Dzięki "maniekz". A napiszesz mi jeszcze jak tam dodac jakieś nowe style czcionki :?: :slight_smile:

(Maniekz1985) #10

Start -> Panel sterowania -> Wygląd i kompozycje -> Czcionki -> Plik -> Zainstaluj nową czcionkę.

(Goodprogram) #11

a no fakt, nie doczytałem do końca #-o

(Sznuri 86) #12

Wszystko ładnie się dodało ale nie moge teraz tego ustawić na ikony

(ybu) #13

Element(Ikona)=>Rozwiń okno Czcionka i wyszukaj swoją (klikasz w nią)=>OK=>Zastosuj=>OK

(Sznuri 86) #14

No ale nie ma jej na tej liscie. A jak wchodze w Panel Sterowania i Czcionki to tam jest.

(Maniekz1985) #15

Ale kumasz, że jej tam na liście po dodaniu nie ma ?

Wygląda na to, że zainstalowałeś tam czcionkę z rozszerzeniem .ttf wsadź jakąś Open Type(.otf) i powinna być.

(ybu) #16

Maniekz-teraz kumam bo to dopiero napisał,wcześnie podał,że wszystko ładnie się dodało tylko nie może ustawić.

(Sznuri 86) #17

faktycznie. dzieki. a da sie jakos przerobic z ttf na otf :?: :?:

W dniu 26.07.2008 , o godzinie 13:37 został dopisany post przez SzNuRi

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: