Problem ze zmianą rozdzielczości ilości kolorów itp

Problem jest taki jak w temacie

Sterwoniki nowe ściągałem i odznaczyłem ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić czy jakoś tak. Pomogło ale tylko na chwilę a jak zresetowałem kompa to znowu jak zmieniam rozdzielczość to mi się komputer zawiesza :frowning:

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

podaj konfigurację kompa, jaka karta, jakie sterowniki itd. bo nie wiadomo o co chodzi

ponowna instalacja sterowników - czasami pomaga

Jaka karta graficzna jakie sterowniki?

Na jakiej rozdzielczości pracujesz? I ile kolorków?

No to tak:

Sterowniki to Intel 82830M Graphics controller

Karta Graficzna Intel 82830M Graphics controller

Częstotliwość odświeżania ekranu 60hz

Rozmiar Pamięci 64Mb

Rozmiar DPI 96

Rozdzielczość 1024 x 768

Jakość kolorów 32 bity

Ile Kolorków to nie jestem pewien czy oto chodzi True Color

czy jet to notebook? I karta zintegrowana?

Jeżeli notebook to laptop to tak

a co do tej karty czy jest zintegrowana to jak mogę sprawdzić?

tak to jes laptopp ze zintegrowaną / czyli na stale umieszczoną na płycie gł. / kartą grafiki, nie jest on zbyt rewelacyjna jak każda zintegrowana, ale nie ustawiaj częstotliwości odświeżania większej jak 75 HZ przy rozdzielczości 1024x768 / to jest zresztą optymalna częstość dla paneli LCD, bo chyba na takim pracujsz. Radziłbym Ci przetestować przy rozdzielczości 800X600 i częstotliwości 75HZ bądź mniejszej, pomóc może także powrót do wcześniejszej wersji sterowników / najnowsze nie znaczy najlepsze / ale wydaje mi się, że ta karta grafiki po prosu “nie wyrabia”, zwłaszcza jak włączysz jakąś aplikację /grę /, która sama ustawia takie parametry jak częstotliwość odświeżania i rozdzielczość. Ale spróbuj poszukać wcześniejszej wersji sterownika zarówno do grafiki jak i płyty głównej. Zwieszanie to może powodować także wspóldzielenia przez grafikę pamięci RAM, zwłaszcza jak jest jej mało. Nie napisałeś pozostałych parametrów laptopa więc trudno coś więcej powiedzieć.

no to:

1066 Mhz

248 Mb RAM

Jeżeli chodzi o to.

O i mam jeszcze jedno pytanie bo będe miał szanse zmienić laptopa w styczniui nie wiem który jest lepszy:

Mogę dostać takiego:

1.2 GHz

128 Mb RAM

I karta graficzna nVidia Geforce 2 Go

A ten co ja mam to:

1.06 Ghz

248 Mb RAM

I karta Intel 82830M Graphics controller

wg mnie jeden i drugi przynajmniej po tych parametrach to jest to samo chociaż sam bym się skłaniał kupić drugi / więcej pamięci, która przy laptopach nie jest tania / ale to zależy też od pozostałych parametrów, o których nie napisałeś / dysk twardy, procesor - firma, peryferia itp. /

wiem że firma 1 to Dell

a 2 to Toshiba

w tym 2 jest 20 giga

a w tym 1 chyba 30 giga

firmy nie wiem :frowning:

wybór należy do Ciebie ale Toshiba to jednak lepsza marka

Ilość ramu może jednak tutaj raczej zadecydować, ale te komputerki raczej słabe.

a ile chcą za te laptopy?

Żle się zrozumieliśmy ja narazie mam tą Toshibe

a mogę zamienić się za tego Della

procki nieznacznie się różnia a masz o 128 ramu więcej, więc ja bym nie wymieniał…