Problem ze zmianą taktowania gpu

Witam.

karta: x1950pro

programy: V3 tuner Gigabyte (był z płytą); ati tool 0.27b.

Zawsze podkręcałem programem v3 tuner i było wszystko ok, funkcją auto optimized. gpu 574/601 i pamięć 1374/1404.

Od jakiegoś czasu zaczęły występować problemy- muszę restartować pc po podkręceniu bo jest czarny ekran. W dodatku nowe catalysty nie mają dawnej funkcji gpu recover- użytecznej w takiej sytuacji.

Doszło do tego że właściwie nie mogę zmienić taktowania tej karty zupełnie :evil:

Czy to może oznaczać że karta jest uszkodzona? - (jest jeszcze na gwarancji i wtedy pewnie dostałbym nowszy model, ale muszę mieć pewność że to jej wina)

Prawdopodobnie radiatory szlag trafił. (zbyt duży okres czasu na zwiększonej częstotliwości taktowania)

A karty już na gwarancji nie masz… Na własne życzenie ją overclockowałeś, więc gwarancji nie ma. Jest nieważna.

Jak radiator może szlag trafić? To przecież kawałek metalu, który służy chłodzeniu?

sam jesteś radiator Hybrid.

ściągnąłem riva tuner i nawet podkręca się bez restartów- zobaczymy jak długo :slight_smile:

ja podobny problem z moim Radkiem x1950PRo miałem , jak kręciłem najczęściej przez RIVE to czarny ekran i reset ,a jak ATI to było wszystko ok!! , ale przez tego starego dołączonego do karty!

RADIATOR - żal! !!