Problem ze zmianą wielkości partycji przy wykorzystaniu aplikacji z windowsa

Witam!

 

Mam problem z powiększeniem drugiej partycji podczas korzystania z windowsowkiej aplikacji do zarządzania partycjami.

 

Po kupnie laptopa miał on z marszu 1 główną partycję C o wielkości prawie 500GB.

Narzędzie do zmiany rozmiaru partycji pozwoliło mi zwolnić jedynie około 250GB.

Sformatowałem dysk ten dysk i na chwilę obecną mam dwie partycje C: 230GB ± oraz 250GB ±

z czego 170GB wolnego na dysku C.

 

Chciałbym jeszcze zwolnić z dysku C około 120GB i dorzucić je do drugiej partycji, lecz nie mogę gdyż windowwsowska aplikacja informuje mnie, że mogę zwolnić 0MB (wiem, że spowodowane jest to po wcześniejszym wykorzystaniu limitu na utworzenie drugiej partycji)

 

 

 

 

Laptop HP 470

użyj oprogramowania innej firmy :slight_smile: na dobreprogramy jest tego w brud…

 

Dzięki za radę, ale niestety próbowałem EASEUS Partition Master 9.3.0 Home Edition i nie udało się wykonać tej operacji, gdyż nie ma tam takiej opcji - prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że program jest w wersji 32bit a system 64bit. 

 

GParted 0.17.0-1 Wymaga bootowania, ale nie jestem na tyle odważny, by robić to nie z poziomu systemu

 

Proszę o jakąś radę

Ja używam od kilkunastu miesięcy :

Partition Wizard Home Edition

 

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-Wizard-Home-Edition,Program,Windows,15710.html

żadnych problemów, także z partycją systemową.

Zapewniam Cię, że Easeus radzi sobie równie dobrze w systemie 32 jaki 64 bit, po prostu robisz coś źle.

Akurat dziś, do jutra, do godziny 9:00 ten program w wersji Professional jest dostępny za darmo.

http://www.giveawayoftheday.com/partition-master-pro-9-3-0/

 

 

PS. Przyczyną może być to, że u Ciebie typ to “Dynamiczny” a nie “Prosty”

 

Nie ma bezpieczniejszego programu do zmiany partycji od GParted. Mimo tego i tak warto zabezpieczyć dane przed taką operacją, bo zawsze coś może pójść nie tak.

Partition Wizard swietnie sie sprawdził, dziekuje za pomoc oraz pozdrawiam. :slight_smile: