Problem ze zmienianiem wielkości partycji

Siemka.

Otóż mam problem jak powyżej.

Mój dysk jest podzielony na partycje odpowiednio 58© i 22(D).

Musze powiekszyć partycję D więc postanowiłem zmniejszyć C do 40GB i dodać te 18GB do partycji D.

Ale jak to zrobić??? Użyłem programu partition magic 8.0. Zaznaczyłem wszystkie zmiany , dałem OK i … nic! !!

Pisze że coś będzie robione przy starcie systemu ale gdy ponownie uruchomiłem ystem nic się nie stało.

Dodatkowo wytskakuje mi jakieś okienko z numerami telefonu do INDII! !!

Pewnie wersja trial , tym nic nie zrobisz

Ten porogram jest “dla zaawansowanych urzytkowników” a ja taki nie jestem.

niema czegoś innego łatwiejszego w użyciu???

A jesli niema to jak sie posługiwać tym bo to jest chyba spakowany obraz płytki więc co z tym zrobić rzeby szło???

Tutorial masz w moim poprzednim linku. Pamiętaj tylko o odpowiednim systemie plików dla swojego systemu.

Plik jaki ściągasz jest obrazem płyty (plik *.iso), który należy nagrać na CD:

Nero 6 :arrow: Odpalasz Nero StartSmart --> Ustawiasz na CD —> Kopiuj i utwórz kopię —> Nagraj obraz na dysk —> Wskazujesz plik *.iso i nagrywasz

ImgBurn 2.4.0.0 :arrow: Zapisz obraz na dysk —> Żródło —> wskazujesz plik *.iso —.> i na dole masz ikinkę “dwóch plytek ze strzałeczką” czyli Zapisz.

Wypada również ustawić predkość nagrywania (najlepiej niezbyt wysoką) i ustawić weryfikację po zapisie dla sprawdzenia czy płytka się wypaliła bez błędów.

Tylko nie próbuj rozpakować obrazu płyty!

GParted jest płytą bootowalną więc ustawiasz w biosie bootowanie na CD/DVD i restrtujesz kompa z płytą pozostawioną w napędzie.

Zanim przystąpisz do zmiany rozmiaru partycji to postaraj się usunąć zbędne pliki, zdefragmentuj dokładnie dysk, jeżeli masz możliwość zrób kopię ważnych danych, etc.

A co do tego czy jest łatwiejszy program to nie wiem gdyż od jakiegoś czasu używam GParted i jestem z niego zadowolony więc zamiennika nie szukałem :stuck_out_tongue:

A jeżeli nie czujesz się na siłach to może masz w okolicy kogoś znajomego, który zajmie się Twoim kompem.

No mniej więcej już wiem.

Dodam że posiadam Power ISO oraz właśnie dzisiaj defragmentowałem dysk programem O&O Defrag 10.

A tak dodatkowo jeśli znasz sie dobrze na kompach to powiedz mi czy jeśli mam XP Prof. to lepiej uaktualniac go do visty czy instalowac “na czysto”(kolega mi radził rzeby zainstalować na D:/ viste a na C:/ zostawić XP ale wg. mnie to marnowanie dysku)

moja sytuacja jest taka: Mam viste na płytce oraz XP na C:/. Poniewarz nie chce stracić danych na C:/(patrycja D:/ jest pusta)ponyslałem że przeniose pliki z C:/ na D:/(oprucz windowsa).

Zrobie formata , zainstaluje viste(na C:/) przeniose te pliki znowu z D:/ na C:/ i będe miał pełna viste bez utraty plików.Tylko że one ważą 30GB a na D:/ mam tylko 18GB , za to na C:/ mam ponad 20GB wolnego i dlatego własnie potrzebny mi ten program powyzej.

Jak myslisz to się uda czy jest jakies inne wyjście???