Problem ze znalezieniem sterowników do karty dźwiękowej


(Marcinpikor2) #1

Witam. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do zintegrowanej karty dźwiękowej. Otóż, gdy instaluje " Realtek' AC 97 " przy końcu instalacji komputer samoczynnie się resetuje, natomiast gdy próbuje zainstalować " SoundMAX " to w jednej wersji wyświetla mi, że brak jakiegoś pliku instalacyjnego, a w drugiej instalacja przebiega pomyślnie, lecz po restarcie komputera dźwięku nadal nie ma. Dodam również, że w Menadżerze urządzeń w zakładce " Kontrolery dźwięku, wideo i gier " Jest podpunkt SoundMAX lecz jest przy nim żółty trójkąt.

Nazwa płyty głównej: Dell OptiPlex GX260

Karta dźwiękowa: Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [A-1]

Z góry dziękuje :wink:


#2

Pikusiowy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Boria14) #3

Zainstaluj tylko “AC97”,resztę usuń…(revo),czy przez panel…


(Marcinpikor2) #4

Boria, chyba się nie zrozumieliśmy. Gdy instaluje Realteka, komputer mi się samoczynnie restartuje. ;/ Jakieś inne pomysły?


(Chillout) #5

Pobierz ten sterownik: http://downloadcenter.intel.com/confirm … =〈=eng


(Marcinpikor2) #6

" Device object not present, restart the system and run setup again " To wyskakuje podczas instalacji ;/


(JNJN) #7

Wszystkie sterowniki:

Pobierz najpierw sterownik do chipsetu, zainstaluj restart kompa. Zrób dokładny porządek po instalowanych sterach do karty muzycznej, pobierz ster do karty i zainstaluj.

http://support.dell.com/support/downloa … WW1&osl=EN


(Marcinpikor2) #8

JNJN znalazłem jakiś sterownik do chipsetu ( nie jestem pewien czy tego miałem szukać ), usunąłem wszystkie " Realteki " SoundMAXY " itp. ściągnąłem jeszcze raz Realteka, ale nadal to samo. Tu nasuwa się moje pytanie, JNJN mógłbyś mi wskazać, który sterownik do chipsetu powinienem ściągnąć? Z góry dziękuje.