Problem ze znikającym dźwiękiem i nie tylko

Witam. Od pewnego czasu mam problem ze znikającym dźwiękiem. Po włączeniu kompa po ok. 20 minutach wyskakuje błąd przy włączaniu mp3"

“Bad DirectSound driver. please install proper drivers or select another device in configuration. Error code 88780078”

Sformatowałem kompa (już od dawna miałem to zrobić) lecz to nic nie dało, wszystkie potrzebne sterowniki mam zainstalowane. Dodam, że słychać wszystkie dźwięki w Windowsie, gg, itp. W menedżerze urządzeń karta dźwiękowa jest prawdiłowo wykrywana. Dodatkowo czasami wyskakuje taki błąd:

2287c091a4c3a80am.png

Przez co zmienia się samoczynnie wygląd paska zadań (i wszystkich okienek)na klasyczny wygląd.

Sprzęt:

Win xp SP2

Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H

Realtek HD Audio

AMD Athlon 64 X2

gr5 , spróbuj zainstalować poprawkę KB894391. Może to rozwiąże problem.

Mam ją już zainstalowaną, ale dzięki.

Zainstaluj ponownie sterowniki do chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Odinstaluj obecne sterowniki do karty dźwiękowej, a następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

EDIT:

Jeżeli będzie problem z zainstalowaniem sterowników do karty dźwiękowej, to wcześniej zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> UAA KB888111.

Niestety sterowniki nic nie dały lecz zauważyłem, że gdy mam włączonego Kasperskiego Internet Security 7.0 to błąd nie wyskakuje…Blokuje on dosyć sporo ataków i proces Generic Host Process.

e900206ad7562dbfm.png

Co zrobić żeby błąd nie wyskakiwał przy wyłączonym kasperskim :? ?