Problem ze zrobieniem bootowalnej płyty z systemem

(Rzep Mat) #1

Witam, mam problem. Może zacznę od początku. Mam na komputerze plik instalacyjny systemu, i po nagraniu tego na płytkę, oraz ustawieniu botowania z płyty, instalacja nie chciała ruszyć. W internetach wyczytałem, że płyta jest nie botowalna i trzeba zrobić jej obraz, oraz dograć plik dzięki któremu płyta będzie botowalna. I tu zaczyna się problem, gdy zrobiłem obraz płyty i chciałem go otworzyć w UltraISO czy też, WinISO wyskakuje mi komunikat "nieobsługiwana zawartość". W żaden sposób nie mogę dograć tego jednego pliku. Robiłem wszystko tak jak jest to pokazane na filmiku (na końcu podam link do niego), lecz nie wychodzi mi. Macie jakieś porady? Fajnie by było, gdyby się dało zamiast z płyty ustawić botowanie np. z pena i z pendrive zainstalować system.

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomoc.

Oto link do filmiku: 

http://www.youtube.com/watch?v=kBFzX2xhfnk

PS. Proszę o wyrozumiałość, jestem w tych sprawach totalnym "lajkiem" :wink:.

(Agatonster) #2

rzepson94

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Longhorn2009) #3

Nie masz oryginalnej płyty instalacyjnej? To co masz to jakaś uszkodzona/niekompletna instalka skoro nie działa. Jak możesz to wrzuć screen plików jakie masz i o jaki system chodzi.

(Krzysiekszakal91) #4

Spróbuj  zrobić to przez MagicISO. Dużo lepszy do nagrywania systemu operacyjnego niż ultraISO. Na starcie obrazu płyty pokazuje czy obraz płyty jest bootowalny czy też nie. Nie zdarzyło mi sie żeby pisało bootable i  były problemy z nagrana płyta.

(Dimatheus) #5

(Maciekplaygaming) #6

Nie napisałeś jaki to system. Jak jest to Windows Vista/7/8 lub Linux użyj Universal USB Installer do nagrania obrazu instalacyjnego na pendrive.