Problem ze zwrotem kwoty za towar

(Lord Yabol) #1

Sytuacja wygląda tak: kupiłem książkę przez Internet (do wkuwania sesję więc swoje kosztuje) i zwróciłem ją z jakiegoś tam powodu.

A teraz meritum sprawy: za książkę zapłaciłem przelewem w banku , moje dane niby są dobrze napisane ale znikąd pojawił się numer konta, nie mój. Pisałem maile do sklepu ale powiedzieli że takie dane otrzymali, na ten numer zwrócili pieniądze i sprawa się kończy. Nie posyłałem im żadnego (swojego też) numeru konta! A gdy posłałem go przy prośbie o zwrot to dowiedziałem sie że dokonali zwrot na tamten numer.

Co muszę więc teraz zrobić?

(Zonkishi) #2

najbardziej profesjonalną pomoc dostaniesz w Urządzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów

lub poszukaj w sowim mieście ich biura i osobiście z nimi porozmawiaj. myślę, że to najbardziej efektywny sposób

(Lord Yabol) #3

No dobra ale czy jest możliwa sytuacja w której ja wpłacam pieniądze przelewem w banku a sklep robi zwrot na "ten numer" tzn. nie mój tylko na ten wcześniejszy.

To gdzie te pieniądze wylądują wtedy, pod tym numerem?

(Resorte) #4

Ale co to za numer? Byłeś w banku zrobić zwykły przelew a ktoś wpisał tam nr konta niby Twój ale to nie Twój? Dobrze rozumiem?

(Roomunho) #5

pod innym numerem nie wylądują chyba, w banku w którym jest to "nie Twoje konto" zorientują się, że numer konta nie zgadza się z danymi z przelewu czyli imię i nazwisko i pieniądze powinny wrócić do tego sklepu/księgarni , chyba, że wszystkie dane są błędne, wtedy może być mały problem

(Lord Yabol) #6

Zwyczajnie tego nie pojmuję, gdybym zrobił przelew przez Inteligo (tam mam) to wtedy zwrot byłby bezproblemowy. A tu ni z gruchy ni z pietruchy dane są prawidłowe prócz numeru konta :expressionless:

A jak wpłacam przez przelew bankowy i sklep chce dokonać zwrotu pieniędzy do mnie to jak to robi? Gdzie one idą?

(Resorte) #7

Też nie pojmuję, bo skoro robiłeś zwykły przelew, to nie podawałeś tam swojego nr konta więc skąd oni go wzięli? Jeśli bank jakiś wpisał na tym przekazie, to skontaktuj się z bankiem i zapytaj o co chodzi.