Problem "zerwany,rozmazany" obraz


(krissQ2502) #1

Mianowicie mój problem wygląda tak od przed wczoraj obraz warjuje , gdy włączę grę lub Asus ITracker to komputer się zwiesza i nie reaguje na nic prócz resetu w dodatku obraz albo się "rozmazuje" (nie wiem jak to nazwać pokaże na zdj.) albo wywala cały obraz w jednym kolorze np cały ekran czarny . Zmieniłem stery , przepiąłem ram i go sprawdziłem nic nie dało skutków wydaje mi się że to karta ale pewnie nie jestem właśnie i dlatego was pytam może miał ktoś coś podobnego lub wie co to może być ? Karta to Asus GF9800GT Matrix proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Ps. może to procek się przegrzewa ?

ZDJĘCIA:

Temperatury:

Wrzucam jeszcze raz bo to pilne i pytam czy to da się naprawić może ktoś coś takiego miał ... POŁOWA TEMATÓW TUTAJ TAK JEST I NIE SĄ USUNIĘTE !? Nie wiem jak to inaczej określić do jasne ciasnej !


(Pharun) #2

O żesz w morde! 100*C na procku? Przegrzewa się i to znacznie - u mnie dużo mocniejszy procesor z tej samej rodziny po maratonie grania ma jakieś 44*C MAX! A problemy z grafiką wyglądają na przegrzaną kartę graf i uszkodzoną pamięć na niej.


(djl) #3

Gdzie ty widzisz te 100C, to jest jaka temperatura jest maxywalna a jak byś się przyjrzał to temp. procka to 33C* :stuck_out_tongue:


(krissQ2502) #4

To panowie co z tą kartą ?


(djl) #5

Karta to pewnie już na wykończeniu ( pamięci już szlak trafia) 8800GT i 9800GT teraz plaga tego jest niestety. Ewentualnie zasilacz coś, ale to OCZ to dobra marka


(Pharun) #6

Patrz - faktycznie tam jest max :slight_smile: jednak w okularach czasem wyraźniej widać niż bez ^^ a co do karty to tutaj definitywnie trzasnęła już pamięć - zasilacz nia ma tu nic do gadania - takie dziwne "porwane mazy" na monitorze to objaw uszkodzonej pamięci na karcie graf. Wymień kartę/oddaj na gwarancję póki się nie spali i nie trzaśnie spięciem jakimś bo jak zepnie Ci kompa to polecieć może już potem wszystko - od portu PCI-Ex zaczynając na procesorze czy dysku twardym kończąc.


(Monczkin) #7

krissQ2502 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978