Problem

(Ramcin4) #1

Hej!

Mam problem i nie wiem co jest grane.

gdy wkładam dyskietkę do napędu i otwieram ją z exploratora to wiesza mi sie komp i nie moge nawet włączyć menadżera zadań (ctrl+alt+del). czasem sie zdaża że nic sie nie dzieje i wszsytko jest ok, ale już przy kilku operajach z dyskietką znowu sie wiesza.

dodam że napęd jest sprawny i dobrze podłączony - przecież czasem działa

przeleciałem mks'em on line i wszsytko jest ok

ad aware i spybot s&d te ż nic nie znajdują

mój system to winXP

co może być???

prosze o pomoc

wielkie dzieki

pozdrawiam!!

(Golden Finger) #2

Masz dwie możliwości. Pierwsza sprawdź dyskietki te, które wieszają kmputer na innym kompie. Druga, zmień napęd dyskietek na inny i sprawdź jego działanie z różnymi dyskietkami.

Poza tym, to że czasem "działa" nie jest gwarancją sprawności 100%.

Jeżeli dyskietki będą ok zmiń flopa, jeśli problem nie minie trzeba szukać gdzie indziej przyczyny np. w systemie.

Pozdrawiam

8)

Goden Finger

(system) #3

Taśma, którą podłączasz stacje dyskietek może być skopana. Sprawdź na innej.

Pozdrawiam

(system) #4

Spróbuj zrobić reinstalke systemu lub ( format ). Jak dalej nie będzie pomagać to zgłoś to do serwisu jak masz jeszcze kompa na gwarancji :].

Możliwe choć mało prawdopodobne że masz sterowniki do floppy zwalone! poszukaj na stronie producenta nowe.

Pozdrawiam. Sergo

(fiesta) #5

Sergo wszystkie napędy floppy pracują na standardowych sterownikach które się instalują wraz z winogrozą. Tak że Twoja rada aby sciągnąć stery ze strony producenta jest conajmniej dziwna. Czy instalując system na jakim kolowiek kompie po instalacji wgrywałeś stery do floppy????

(system) #6

U mnie był raz taki przypadek! Floppy wariował i jka zainstlaowałem jakieś sterowniki które poprwiały jkaiś błąd z tym floppy. Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie tak było!

(Ramcin4) #7

Wielkie dzieki za wszystkie rady!

myśle ze to problem z systemem bo pod Dosem nie ma problemu- stacja czyta dyskietę aż miło sie patrzy

pozdrawiam!