Problem?

kon13yt.th.jpg

kon23ll.th.jpg

Pojawiłem się na stronce dobreprogramy i wyskoczył mi alert norotna, czy to jest z portalu czy adres czegoś innego, co próbowało mnie zaatakować ??

Mam Nortona i jakoś mi się nic takiego na stronie nie pojawiło. :?

no też jest to dziwne bo nie pierwszy raz (ok. 2 miesięcy temu było to samo) , zaraz jak odpalam operę (pierwsze uruchomienie po starcie), wpisuje adres portalu i wyskakuje alert… może coś mnie tak przypadkowo atakuje, tylko wtedy kiedy wchodzę na portal, zbieg okoliczności ?

Na innych przeglądarkach też się to dzieje??

nie wiem bo z innych nie korzystam… ale nie sądze żeby to był błąd w przeglądarce, aczkolwiek nie wykluczam

A jeśli odpalasz z innej przeglądarki to nie masz takich alertów ?

Przecież gdyby to był rzeczywiście jakiś robal, to nie miałoby to znaczenia jaką przeglądarką otwierasz dobreprogramy.

Serwer jest cały czas skanowany pod kątem wirusów i innych śmieci, a ja nie jestem napalonym szaleńcem instalującym na stronach robale i inne świństwa.

Druga sprawa, tam widzę w tym okienku adres zdalny, który na pewno nie jest naszym adresem IP. Dokładnie nie widzę, ale możesz mi go przesłać na maila, sprawdziłbym do kogo to należy, może wtedy sprawa by się wyjaśniła.

UPDATE:

Już widzę, to jest adres: 01.160.105.114, my mamy zupełnie inną pulę, zresztą każdy może to sprawdzić :slight_smile:

Druga rzecz która mnie zaciekawiła, to że raz IP 81.168.185.114 masz jako lokalny a za drugim razem jako zdalny. Co najmniej zastanawiające.

Z tego co widzę, ten adres jest w tej chwili nieosiągalny, ale postaram się sprawdzić co to jest.

jak wcześniej korzystałem z ie to też pojawiały się takie alerty ale o innych znaczeniach i innych zagrożeniach… mail poszedł

i ja tak też uważam :slight_smile:

DOPISKA :

Adres lokalny to mój, adres zdalny to ten który mnie ten teges, a dałem dwa obrazki tego alertu

tomal_ Poczytaj Update w poście wyżej. :slight_smile:

Cieszy mnie tak szybka reakcja i wyjaśnienie sprawy “czy to z portalu” pozdrawiam

Nie bo adresy zdalne nie należą do Vortalu. :slight_smile:

dobra temacik można zamknąć, wszystko wiadomo, wyjaśniono :smiley:

W takim razie Zamykam.