Problem :(

Nie dawno robilam formata bo mialam zawirusowanego kompa i wogole. Minął tydzien i gdy szperam po kompie nagle sie on zawiesza i wyskakuje mi blad explorera. Nie wiem co mam robic :frowning: Denerwuje mnie to. Pomozcie blagam :frowning:

Daj log HiJackThis :smiley:

Przeskanuj jakimś antywirusem

I programem Ad-Aware

A czy zabezpieczylas sie jakos [bez skojarzen Raq 8)] przed ty calym szmelcem, ktory moze sie dostac na Twojego kompa z neta ??

Chodzi mi o jakies krytyczne poprawki do Twojej windy, programy ad-aware, cw shedder, antywir i inne ??

Sam format malo daje, kiedy nalezycie sie nie zabezpieczy kompa po formacie i latwo o sytuacje sprzed formatowania :-x

Zainstaluj jakiegoś firewalla, antywirusa, i jakiś program typu AD-Aware

I daj loga HijackThis

Zabezpieczylam sie Kliencie :stuck_out_tongue_winking_eye: Mam firewalla Kerio, nortona 2004 i ad-aware oraz wszystkie latki na 2000 profesionala.

jak mam dac tego loga :frowning: nie jestem speem od czegos takiego :frowning:

robisz scan programem HiJack This i po scanie dajesz zapisz log albo save log !!

Ściągnij Program HiJackThis stąd i wypakuj :

http://www.searchengines.pl/phpbb203/pl … ckthis.zip

8-[ W głównym okienku klikamy Scan i pojawi nam się lista wynikach … Później Kliknij na Save log otwórz i wklej na forum

wybacz ale jestem ciemna z tego co napisales :frowning:

Napisałem prościej

Logfile of HijackThis v1.98.2

Scan saved at 15:24:25, on 2004-10-06

Platform: Windows 2000 SP4 (WinNT 5.00.2195)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:

C:\WINNT\System32\smss.exe

C:\WINNT\system32\winlogon.exe

C:\WINNT\system32\services.exe

C:\WINNT\system32\lsass.exe

C:\WINNT\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

C:\WINNT\system32\spoolsv.exe

C:\WINNT\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\navapsvc.exe

C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton Utilities\NPROTECT.EXE

C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall\persfw.exe

C:\WINNT\system32\regsvc.exe

C:\WINNT\system32\MSTask.exe

C:\PROGRA~1\NORTON~1\SPEEDD~1\nopdb.exe

C:\WINNT\System32\WBEM\WinMgmt.exe

C:\WINNT\system32\svchost.exe

C:\WINNT\Explorer.EXE

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SymTray.exe

C:\WINNT\system32\mobsync.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\WINNT\twain_32\A4CIS\WATCH.exe

C:\WINNT\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE

C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe

E:\Programy\Moje programy\DO logów\hijackthis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,AutoConfigURL = www3cache.piekary.pl

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = www3cache.piekary.pl:8080

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINNT\system32\msdxm.ocx

O4 - HKLM…\Run: [synchronization Manager] mobsync.exe /logon

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE NvQTwk,NvCplDaemon initialize

O4 - HKLM…\Run: [ccApp] “C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe”

O4 - HKLM…\Run: [ccRegVfy] “C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccRegVfy.exe”

O4 - HKLM…\Run: [symTray - Norton SystemWorks] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Symtray.exe SetReg

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] “C:\Program Files\Winamp\winampa.exe”

O4 - HKLM…\RunOnce: [symTray - Norton SystemWorks] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Symtrdr.exe

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O4 - Startup: Watch.lnk = C:\WINNT\twain_32\A4CIS\WATCH.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

Prosze o to moje arcydzielo :stuck_out_tongue: Moze wy sie na tym znacie ale ja nie kumam nic z tego :frowning:

Log wygląda na czysty, czy instalowałaś poprawki do WIN 2000 i którą.

Może warto wyczyścić kompa czyli złącza kart pamięci sprawdzić taśmy i wtyczki, zapuścić test w celu sprawdzenia pamięci np. GoldMemory 6.64 pobierz tu:

http://www.goldmemory.cz/

Odinstaluj po kolei oprogramowanie i sprawdzaj może jakaś aplikacja powoduje zawieszanie kompa.

Na początek zrób reset biosu i ustaw na defaults i sprawdz.

zrob scan antywirusem http://skaner.mks.com.pl/

Nie odinstaluj tylko wyłącz:

beznazwy.jpg

wyłącz tak pokoleji sprzęt żeby sprawdzić co powoduje problem, z może masz konflikt sprzętowy