Problematyczny laptop, konflikt sterowników?

Witam. To mój pierwszy post na forum, ale często i gęsto korzystałem z porad, które były tutaj zamieszczone w przeróżnych sprawach.

Niestety mam pewien problem, którego nie jestem sam w stanie naprawić.

Chodzi o to, że wczoraj przyjechał laptop nowy: Asus R553LN - XX134. Bez systemu (mam swój Windows 7).

Problem polega na tym, że producent tego modelu ma sterowniki “gotowe” tylko dla posiadaczy Windows 8 lub Windows 10, a ja korzystam z innego systemu (Windows 7 Professional 64 bit)

Tak więc wczoraj szukałem sterowników za pomocą “Identyfikatora urządzenia” w Menadżerze urządzeń do czasu, aż laptop po jakichś aktualizacjach nie włączał się do końca i jedynie uruchomienie trybu awaryjnego i odinstalowanie różnych sterowników chodził “normalnie”, ale postanowiłem wgrać system od nowa.

Więc mam takie rzeczy do znalezienia.

 

Inne urządzenia:

 

  1. Kontroler Ethernet

Proponuję format żeby pozbyć się ew. konfliktów z tym co już namieszałeś w systemie i zainstalowanie sterowników dostarczonych pod win 8. Na 90% będą działać a jeśli instalator nie pozwoli na instalacje użyj trybu zgodności.

Jeśli chodzi o ten konkretny laptop według mnie lepszym wyjściem będzie - korzystając z tego, że masz czynny internet - zaktualizowanie poprzez Windows Update systemu Windows 7/64 do systemu Windows 10/64. Z nim nie będziesz miał żadnych problemów ze sterownikami, a lapek jest wybitnie przeznaczony do nowych systemów (8.1/10).

@MacGregor Dzięki za odzew.