Problematyczny orange, wysokie pingi

Witam, od kilku lat wykupuję łącze od orange. Od około roku pingi wzrosły tak dramatycznie że nie wiem co mam z tym zrobić. Postanowiłem zmienić dostawcę. No ale że jestem w tych sprawach kompletnie zielony zwracam sie do Was. Jakiego dostawcę najlepiej wybrać? Jaki rodzaj łącza? Jak to sprawdzić? Za pomoc bardzo dziękuje, dodam tylko że łącze od orange jest całkiem ok, ale są chwile w których gra w cokolwiek jest wykluczona. 

Byłbyś w świetnej sytuacji mając możliwość podłączenia internetu w technologii FTTH. Możesz się zorientować czy np. Multimedia oferuje coś w twoich okolicach, na ich stronie jest możliwość sprawdzenia dostępności usług w danej lokalizacji.

Cudów nie ma, ale napisz czy używasz jakiejś anteny, jaki modem (router) oraz lokalizacja. Dodaj też coś o parametrach sygnału. 

Być może orange zmieniło drut miedziany na światłowód. Mam to samo jako szło po kablu net śmigał, założyli mi światłowód 300 Mbit/s i czasem pokazuje mi taki transfer jaki widziałem na modemach wdzwanianych 18 lat temu. Masakra.

Mieszkam na wsi, światłowód nie jest możliwy, sprawdziłem to. Podać dokładną miejscowość? 

Na wsi to domyślam się, że nie masz innych możliwości jak kabel od orange albo internet bezprzewodowy, gdybyś podał miejscowość można byłoby sprawdzić czy jesteś w zasięgu LTE któregoś z operatorów i ewentualnie doradzić jakaś ofertę na internet mobilny. Chociaż najlepiej by wpierw sprawdzić co jest przyczyną wysokich pingów na łączu od orange.

słyszałem że LTE ma limity tak? Raczej odradzano mi to

Jeśli mieszkasz na wsi to nie widzę innej możliwości niż LTE albo jakaś lokalna radiówka, LTE ma limity ale różnią się one w zależności od oferty i obciążenia nadajnika, jeśli nie wykorzystujesz więcej niż 100-150 GB miesięcznie to nie problem znaleźć jakąś dobrą ofertę. Uzależnione jest to jednak od miejscowości w której mieszkasz bo może się okazać, że żaden operator nie pokrywa jej zasięgiem LTE.

Nie dałeś odpowiedzi, na żadne z zadanych pytań, a szukasz rady. 

Ponieważ znalazłem pomoc w innym miejscu, temat do zamknięcia