Problemik z GRUB-em

Mam taki problemik. Kilka tygodni temu probowalem zainstalowac LInuksa. Wydzieliłem sobie partycje w tym celu i instalacaja ladnie pieknie az wyskoczyl bład. No, niby nic ale MBR-a oczywiscie mi uszkodziło, a ze nie mam plytki z Windowsem wpadlem na misterny plan zainstalowania samego GRUBa, bez Linuksa. Co mnie zdziwiło plan sie powiodł, GRUB sie odpala, tylko musze przestawić strzałka zeby odpalało akurat Xp-ka.

W zwiazku z tym pierwsze pytanie:

Czy jest jakaś mozliwość zedytowania GRUBa, zeby od razu wybierał XP, a nie czekał sobie na Other Operating Systems. (podkreslam ze nie mam Linuksa, wiec to chyba dość ciekawe zagadnienie :slight_smile:

Pytanie drugie:

Gdzie instaluje sie GRUB? Na tej jakby partycji Linuksowej, czy w jakims innym miejscu ktore nie nalezy np. do C: spod Windowsa?

To znaczy, problem jest taki. Chce odzyskac te pare giga wydzielone pod Linuksa (na ktorych notabene Linuksa nie ma :). Jeslibym sformatowal Linuksowe partycje to usune tez GRUB-a? Bo nie mam plyty z Winem zeby zrobic sobie fixmbr w razie usuniecia GRUB-a a czy uda mi sie go znow samego zainstalowac to nie wiem, bo az sam sie zdziwiłem ze mi to wyszło :slight_smile:

AD. 1

w /boot/grub/menu.lst //ścieżki nie pamiętam edytujesz i

title Microsoft Windows XP Professional

root (hd0,1)

taką całą przenosisz na koniec // u cuebie może inaczej wyglądać ale przenieś na koniec

edytujesz timeout //czas oczekiwania// wstaw 1

grub u ciebie jest na linuxowej partycji jak zrobisz formata to będzie errror i nie odpalisz ani windy ani niczego :slight_smile:

Proszę o wyjaśnienia na PW

Czasowo zamykam.