Problemy i pytania odnośne Windowsa Visty Home Premium

Witam,

Nabyłem Viste Home Premium. Mam kilka drobnych pytan i problemow.

Ku zdziwieniu przy mojej karcie graficznej dziala mi Aero Glass i to plynnie, nic sie nietnie z czego jestem zadowolony.

Ustawilem rozdzielczosc tak jak w xp mialem czyli 1152/864 i aby zwiekszyc odsiwezanie monitora odznaczylem " Ukryj tryby, ktorych monitor nie moze wyswietlic"

Moje pytania to:

Czy tylko mi nie dziala przezroczystość na zmaksymalizowanym oknie czy tak juz jest?

Czy da sie zmienic kolor paska z czarnego na jakis inny?

Czy da sie zmiejszyc ikony pulpitu? - sa strasznie duże!

Moje problemy to:

Nie moge zainstalowac urzadzenia HP PSC 1510. System sam nie sciaga sterow a na stronie HP nie ma.

Taki sam problem mam z karta dzwiekowa C-Media CMI8738

Czy ma ktos takie urzadzenie lub taka karte i w jakis sposob zainstalowal?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Tak ma być. Dla mnie to niezrozumiałe, no ale co zrobić.

Da się. W opcjach wyglądu ustawiasz interesujący Cię odcień i regulujesz suwakiem intensywność koloru wedle uznania.

PPM na pulpicie > Widok > Ikony klasyczne

Co do Aero to ja się nie dziwię, że Ci działa, bo GF FX 5200 obsługuje DX9 :slight_smile:

Co do tego urządzenia to miałem podobny problem z moją drukarką HP photosmart 1115, driverów pod vistę niestety nie zrobili, i nie zrobią (jest to oficjalny komunikat ze strony HP). Nie zamierzałem niepotrzebnie wydawac pieniędzy na nowy sprzęt, bo ten nadal jest bardzo dobry. Przy podłączeniu drukarki do usb, zaznaczyłem opcję, o nie informowaniu mnie więcej o tym urządzeniu, i ręcznie zainstalowałem na zasadzie prób inną drukarkę z listy HP dostępnej w viście. Udało się, “mam drukarkę” HP Photosmart 2570 series, na tych driverach drukuje identycznie jak na oryginalnych, więc nie ma problemu, a że numer inny :slight_smile: zmieniłem na HP atramentowa :slight_smile: powodzenia

Jaja są jak berety… O moim lexmarku serii Z tez powiedzieli ze nie zrobią… nawet nie maja w planach… ciekawe… Szkoda wielka bo dosc duzo drukuje… a sposob Aero mi nie dziala… ;/ Wrrrr… Ci wszyscy ludzie mysla chyba dupą a nie głową… Ehh

jaka dokładnie drukarka ??

Mi pomogło jeszcze to :

http://www.aero-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?p=233#233

Tu jest też sprawdzone rozwiązanie :slight_smile:

Wg HP sterowniki do PSC 1510 zawarte są w Viście - poczytaj i zainstaluj tak jak piszą: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … uct=428800

Pozdrawiam

Dzięki plgracz urzadzenie juz dziala.

Nie podoba mi sie to, że nie ma przezroczystości na zmaksymalizowanym oknie.

Nie podoba mi sie, że nie ma logo podczas ładowania systemu.

Nie podoba mi się że pasek zadań i pasek okna mają inne kolory.

Czy da się zmienić odstęp między ikonami?

Tak wyłącz siatke prawy klawisz mysz -->widok–>wyrównaj do siatki

No wiesz, Vista jest nowym systemem, z czasem na pewno pojawią się programy w stylu WindowBlinds, dzięki którym będzie można zmienić wygląd.

A jeśli chcesz mieć logo podczas ładowania, to ściągnij sobie ten program:

http://www.cwindows.org/viewpage.php?page_id=35

Tak… Naciśnij na gołym pulpicie (bez otawrtych okienek) CTRL i kręć kułkiem w myszcze… ikony powiększą się lub zmniejszą zależnie w którą stronę kręcisz kółkiem w myszsce…