Problemy konfiguracji Nanostation5

(sprite8164@op.pl) #1

Witam posiadam (posiadałem) internet darmowy na zasadzie PPPOE z tuby (nie wiem jak to się nazywa dokładnie) Nanostation 5 pewnego słonecznego dnia wywaliło mi neta (nie raz tak bywało ale zawszę po dwóch dniach już był) ale mój super inteligentny kolega coś mi pozmieniał w konfiguracji protokołu internetowego i nie mogę już wejść na tą stronę żeby wpisać te hasło i login ubnt. Ale raz jakimś cudem nie wiem jak wszedłem na to bo bawiłem się w tym protokole i wszystko działało i zrestartowałem Nanostation5 i dalej się zepsuło próbuję już chyba 2 dni żeby dalej wejść na to i wpisać login i hasło do PPPOE.

Dodam że już próbowałem dawać ip 192.168.1.20 lub na końcu 100 i dalej nic. Dodam także że ten internet montowali jacyś goście ale po 3 miesiącach dalej przyjechali i coś pozmieniali w konfiguracji ale działał aż do dej pory.

Trochę niespójne to napisałem ale mam nadzieję że się jakoś połapiecie. Pozdrawiam sprite ;D

A i właśnie mój kolega też posiada ten internet ale na zasadzie że on wpisuje login i hasło ale mu działa.

(xomo_pl) #2

to coś to access point jest :slight_smile:

wygląda na to, że Ci się skasowały ustawienia tego urządzenia. Dzwoń do dostawcy i zgłoś, że nie masz neta to się tym zajmą.

a na przyszłość masz nauczkę, żeby nie dawać koledze dostępu do konfiguracji :slight_smile:

(sprite8164@op.pl) #3

Aha nie ma żadnego a to żadnego sposobu żeby coś zdziałać ?

(xomo_pl) #4

sam nic nie zdziałasz skoro zmienione zostały ustawienia...