Problemy po niepełnym usunięciu infekcji - komunikaty


(Blanco1900) #1

Witam mam pawdopodobnie łatwy do usuniecia problem... a mianowicie, co uruchanianie właczają mi sie takie komunikaty albo błedy i niemam pojecia gdzie cos zmienić aby to nie wyskakiwało :? A oto te komunikaty :

1.

System windows nie może odnalesc pliku C:\WINDOWS\system32\WinSit.exe . Upewnij się,że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik,kliknij przycisk Start ,a nastepnie kliknij polecenie wyszukaj.

2.

System windows nie może odnalesc pliku C:\WINDOWS\inf\Other.exe . Upewnij sie , ze wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik, kliknij przycisk Start , a nastepnie kliknij polecenie wyszukaj.

po wciśnieciu OK wyskakuje ponownie ale taki komunkat :

Nie można załadować lub uruchomić podanego w Rejestrze pliku C\WINDOWS\inf\Other.exe. Upewnij sie , że plik istnieje na tym komputerze lub usuń z Rejestru odwołanie do niego.

Wiec tak może ten problem jest w czesci banalny ale ciagłe ładowanie sie przy uruchamianiu i wyskakujace te komunikaty troche wnerwiają. Prosze o pomoc najlepiej czym albo jak zrobić aby tego już niewidział...

A moge napisac także to że zaczeło sie to od kiedy zainstalowałem NOD 32 ... chyba wzioł te pliki do kwarantanny ... a w tym samym dniu odinstalowałem dany program, może coś ma z tym wspólnego. Prosze o szybki odzew... :cry:


(deFco247) #2

Klasyczny objaw po niepełnym usunięciu infekcji.

Na początek pokaż logi z OTL + GMER, gdyż może coś jeszcze zostało w systemie.

Z OTL pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Zawartość logów wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.


(Blanco1900) #3

A np. w inn sposób niemożna tego zrobić ?... niewiem np. zainstalowac ponownie NOD 32 ... bo szczerze niejstem kumaty w tym co napisałeś hah.. i dlatego zwracam sie do was.. :slight_smile: MAcie moze jakiś inny sposób bardziej łatwy ?..


(deFco247) #4

Łatwiejsze to może być formatowanie, ale takich rozwiązań tu proponować nie będę.

Zresztą wstawiłem wcześniej linki do tutoriali opisujących co i jak wykonać, więc zastosuj się do moich poleceń.


(Blanco1900) #5

No zrozumiem... :slight_smile: Czyli tak mam wkleić gdzie te logi ?..z OTL tak ?..


(deFco247) #6

Tak. Logi wytworzone przez OTL i GMER.

Na początek jednak usuwasz emulację napędów wirtualnych, czyli mówiąc prościej usuwasz programy do tworzenia wirtualnych napędów (Alcohol, Daemon Tools).

Dokładniej opisane jest to tutaj: http://www.fixitpc.pl/index.php?/forum- ... ce-napedy/

OTL ustawiony ma być jak na tym obrazku: http://wstaw.org/h/ac0d644d55b/ Klikasz po prostu Skanuj i czekasz parę minut. Logi OTL.txt + Extras.txt się same otworzą w Notatniku.

GMER ma zostać na niezmienionych, domyślnych ustawieniach. Po prostu uruchamiasz w nim skanowanie i czekasz (może to potrwać kilkadziesiąt minut).

Wszystkie logi wklejasz z osobna na http://wklej.org/ lub http://wklej.to/, a tutaj wstawiasz linki do tych wklejek. NIE WKLEJAJ LOGÓW BEZPOŚREDNIO DO POSTA.


#7

Blanco1900 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Blanco1900) #8

Z programu OTL

OTL.txt

http://wklej.to/0WYC

Extras.Txt

http://wklej.to/LflK

GMER

http://wklej.to/HfVu

PROsze o pomoc... :slight_smile:


(deFco247) #9

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Potem log z usuwania (raport, który wyskoczy po usuwaniu OTL-em) oraz nowy log robiony opcją Skanuj.


(Blanco1900) #10

NOwy Log

http://wklej.to/vGI1

http://wklej.to/jjmj

Ale co najwazniejsze komunikaty niewyskakuja... to już koniec ? :smiley:


(deFco247) #11

W logu już nic więcej nie ma, więc można to uznać za koniec.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Wyłącz i włącz Przywracanie Systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP/Vista/Windows 7.