Problemy po o/c

Witam

Posiadam procesor Intel Pentium Dual-Core E2160 dziś postanowiłem zrobić na nim o/c. Udało mi się podkręcić do 2.66Ghz, dostałem trochę FPS w grach, w Viscie w klasyfikacji sprzętowej ocena procesora powiększyła się z 4.9 na 5.6 temperatura zamiast być większa to jest mniejsza :lol: wszystko fajnie tylko że gdy chciałem zagrać w CS Source to po 3min gry komp się zawiesił po resecie uruchomiłem znów i to samo więc obniżałem detale ale teraz zawisie się przy ładowaniu ;/ w dodatku gdy ponowie uruchamiam kompa, jest takie efekt jak by go ktoś odciął od zasilania i znów podłączył (chwilowy brak prądu). Czy to jest normalne ? Jeszcze sprawdzę pakowanie/wypakowywanie w WinRar jak będzie mu szło.

PS. kiedyś też podkręcałem tylko że do 2.2Ghz to zamiast dostać dawkę wydajności, był negatywny efekt (ponad 40FPS straconego w Grach) tylko ze wtedy procek się bardziej grzał, i nie było takich dziwnych rzeczy jak teraz.

PS2: praca w systemie idzie jak najbardziej normalnie. Ale niestety Ubuntu nie chce odpalić.

lol? To jest świetny proc do o/c chciałeś chyba napisać?

Ontop: podaj resztę configu kompa ze wskazaniem na zasilacz.

moim zdaniem to zasilacz. Jakaś “obudowowa” lipa. Pewnie już nie podaje równych napięć i dlatego już zaniki. :?

polopolo1991 no tymbardziej że po kręceniu

felekdf14 Zapewne masz płyte na P35

A co do zwiech kompa to podwyższ napięcie na procku, na ramach

Amacrox Warrior 400W

Wspomniany już: Intel Pentium Dual-Core E2160

Galaxy GeForce 8600GT

Asus P5L-MX

2x Napędy DVD

WD 200GB

Chipset: Intel 945G

Moim zdaniem to płyta główna pewnie jest lipna, chodź ma nie całe 5 miesięcy od zakupienia, no ale mogę się mylić.

PS: WinRAR skończył pakować po 48min na najwyżej kompresji plik 3.5GB, z temperaturą w czasie pakowania: 48*C a gdy się skończyła pakować odrazu spadła na 42*C. W czasie pakowania nie wystąpiły żadne błędy, użycie procka średnio było jakoś 95%, a system w tym czasie nawet nie przylagował co mnie zdziwiło :o

felekdf14 włącz orthosa na pozycję stress CPU i włącz go na minimum 5 godzin, po 5 godzinach (o ile Ci się nie wysypie) będziesz miał w 90% pewność że komp jest stabilny

Ok, wysypać się raczej nie wysypie skoro często Pc działa po 3tyg bez przerwy. No dobra ale jak się okaże że po tych 5h komp będzie stabilnie działał stabilnie, a temperatura nie będzie większa niż 60*C, to co ja zrobię z tym Cs żeby dobrze działał ?

Ja też mam ten procek podkręcony do 2,66 GHz i to na Asrocku 4core dual sata2 i wszytko chodzi stabilnie.Po godzinie w orthosie 0 błędów i tylko 42 stopnie.Świetny procek polecam go wszystkim.Może z czasem jak bede miał lepszą płytę to podkręce go do 3,2 bo słyszałem że do takiej wartości można go spokojnie podkręcić :mrgreen:

pff godzina…

Jak chcesz wiedzieć czy jest stabilny zapóść na 2 doby

Tutaj CS ci resetuje kompa bo na 95% masz za małe napięcie na procku

Po każdym oc proca sprawd chociaż na 2h w orthosie czy stabilny

BTW Do mnie E2160 niedługo przyjdzie to się pościgamy :stuck_out_tongue:

No to na pewno… poniosłem do 1.30V (więcej się nie da) Pamięci do 1.95V i niestety cały czas to samo :frowning: dalej albo się nie da, albo się boje bo jak ustawiłem na max to zrobiło się to na czerwoną czcionkę. ehh chyba dam se z tym spokój.

hehe, no to już wygrałeś :slight_smile: obawiam się że niestety moja płyta główna nie jest za dobra do o/c

felekdf14 aktualizuj bios może pomoże

Czyli masz szajską płyte

Wymień a napewno ponad 3ghz zrobisz

niestety, aktualizowałem z 1004 do 1006 i oprócz tego że lepiej mi teraz programy wykrywają temp. to żadnych zmian.

ehh też tak myślałem, najwyżej kupie jakąś pod P35, a tą sprzedam.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi :slight_smile: