Problemy po usunięciu trojana

Witam Was,

mam mały problem znalazłam ostatnio trojana w plikach Windowsa, poniewaz mam tylko avg zainstalowałam Spyware Doctor, który naprawia a nie usuwa całego pliku,

troja juz nie wykrywa,ale wydaje mi się,że coś więcej usunął bo komputer chodzi strasznie wolno :frowning:

Czy format jest konieczny czy ew moge jakos sprawdzic co jest nie tak i naprawić??

Z góry dziękuję za pomoc!

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 7:33

a miałam nadzieję,ze da się go reanimować…:frowning:

Zajrzyj do działu Bezpieczeństwo…

Tu znajdziesz instrukcję:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Przeczytaj, wrzuć loga i czekaj na odpowiedź. :wink:

acha,oki jak bede w domu to na pewno to zrobie!

ps.a czy ten program, który zainstalowałam moze byc na trojana?czy raczej lepiej wrocic do nortona?

Nie każda wersja Spyware Doctor jest trialem, no i licencji nie trzeba kupować.

Zresztą Norton też może być w wersji trial i to nie jest argument do powrotu do tego programu.

wiem wiem że to jest tylko demo,ale instalowałam go w zasadzie tylko po to,zeby usunąc tego trojana…

generelanie mam avg free edition…bo jak dla mnie to nie ma idealnego antywirusa i dlatego od kilku lat nie wydaje już na te programy kasy

dzieki,odezwe się wieczorem!

miłego dnia!

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 9:21

moja niestety jest :frowning:

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 11:25

Chciałam jeszcze Was o coś zapytać,

po usunięciu plików, nie ma ich w koszu…(automatycznie się opróżnia)

gdzie w ustawieniach moge zmienić,żeby najpierw trafiały do kosza…w razie pomyłki…żebym mogła je przywrócić??

Naciśnij prawym na KOSZ > WŁAŚCIWOŚCI> I odznacz “Nie przenoś plików do kosza i natychmiast kasuj pliki po usunięciu”

dzięki :smiley:

też coś kombinowałam z właściwościami :slight_smile:

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 18:02

oki,

no to jest problem bo pliki zawirusowane są pod kwarantanną i w spyware doctor i w avg…nie są usuniętę…

chciałabym zrobić ten log…ale nie wiem czy na razie komp jest bezpieczny??

jesli cos jest w pliku cookies to moge usunac…ale trojan siedzie w windowsowych plikach

czy ta kwarantanna działa i czy moga zainstalowac tamten program i zrobic ten log???