Problemy po usunieciu trojanow

usuń wpisy HJT, a pliki ręcznie

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Witamy ponownie

Na komputerze który sie juz nie wlączał zostal dwa razy zrobiony format nic to nie dalo dalej wykrywane sa trojany miedzy innymi win32, co jakis czas pokazuje sie logo z napisem kernel cos tam… czego wczesniej nie bylo, wykonano skany: avastem mksem ewido i ad-awarem. Trojany znajdowalo zarowno na C jak i na D. Przy skanowaniu AVG kilka razy kopm sie zaiwesil.

Prosze o sprawdzenie logow:

coś źle formatowałeś nie instaluj systemu razem z włącoznym netem, to na przyszłość

użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable. Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa.

Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz Microsoft Display Service

  1. Wyłączyć Przywracanie systemu w XP;

  2. Zastartować do trybu awaryjnego bez internetu.

  3. Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte.

  4. Skasować z dysku pliki i foldery, które podkreśliłem na czerwono

  5. Dokończyć skanerami online - Skanery do wyboru

  6. Pokazać nowe logi HJT + Silent :stuck_out_tongue:

jeszcze 2 pytania: tzn wszystkie pozycje w Windows Worms Doors Cleaner maja byyc zielone? bo nie bylo zadnego disable wiec nie za bardzo wiem co robic, i dalej :

usunac tzn normalnie tzn wedlug sciezki czy jak??

Tak według ścieżki. Masz mieć zielone :wink:

Sorrki znowu nie wiem jak tzn te opcje sa nieaktywne…

Zrób nieco inaczej:

Start >>> uruchom >>> cmd >>> w konsoli wpisz:

Zrobione wedlug instrukcji. Nowe logi :

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\System32\dfnywc.exe

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Usuń wpisy HJT.

Czy teraz juz bedzie dobrze? :

Jest ok :slight_smile: