Problemy przy dwu-osobowej grze w Close Combat: Invasion Normandy. Pod koniec mapy wywala grę

Gram sobie z tatą lub bratem w tę grę na trybie dwu-osobowym, ale zawsze na końcu występuje jakiś problem. Wygląda to następująco:

Jedna misja w grze trwa 30min. Podczas trwania mapy wszystko idzie jak ta lala, ale w chwili końca, jednego z graczy wywala z gry. (Czasami za pośrednictwem błędu połączenia). Nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania. Występuje ono w dwóch przyadkach, które zaraz opiszę. Wykluczam możliwość, że komputery nie ciągną mojej gry, gdyż  ma na prawdę śmieszne wymagania (pochodzi z 1999 roku).

Przypadek1: gram na laptopie z Windows 7(ASUS X53S), a przeciwnik na komputerze1 (parametry poniżej) z kartą sieciową bezprzewodową TP-LINK, za pomocą połączenia wi-fi i hamachi. Wtedy gra zacina się już podczas trwania mapy. Gdy wybija czas 00,00 (normalnie oznacza to koniec, i pokazanie się dalszych kroków gry) na laptopie wywala mi ekran, że połączenie zostało zerwane, i muszę wyjść do ekranu głównego gry, a na komputerze1 zacina się ekran trwającej mapy. Tam błąd połączenia pokazuje sie po jakimś czasie.

Uznałem, że zsieciuję gry w inny sposób.

Przypadek2: gram sobie na komputerze2, a przeciwnik na komputerze1 (już bez karty sieciowej) za pomocą zwykłego połączenia kablowego, czyli oba komputery są podłączone kablem do tego samego routera (Orange Funbox). Wtedy gra przez cały czas chodzi świetnie, a gdy wybija czas 00,00 na komputerze2 zwyczajnie wyrzuca mnie z gry, a komputer1 zachowuje się tak samo jak w przypadku1.

Co tutaj powoduje problem?

 

Parametry komputerów:

Komputer1:

Płyta główna: ASRock Alive NF4G-DVI

Procesor: AMD Athlon 64 X2, 2,60GHz

pamięć: 3,5Gb, w trzeh kościach, różnych producentów

Karta graficzna: zintegrowana nVidia GeForce 6200, 128Mb

Karta sieciowa: zintegrowana

System operacyjny: Windows XP Professional 32bit

 

Komputer2:

Płyta główna: ECS P6IPAT

Procesor: Intel Celeron SL68P, 1,20GHz

Pamięć: 0,5Gb, w jednej kości, Samsung

Karta graficzna: nVidia GeForce 4 mx 440 with agpx8, 64Mb

Karta sieciowa: Realtek RTL8139 (A) (PCI)

System operacyjny: Windows 2000 Professional 32bit