Problemy z 2x (Radeon 3870 X2)

Witam, Mam ‘maly’ problem z moim sprzetem.

Procesor: AMD Phenom 9600 Quad-Core 2,3 Black Edition

Pamiec :4095Mb RAM GeiL 800 Mhz

Grafika: 2x ( Radeon HD 3870 X2 )

Plyta Glow: MSI k9a4

Zasilacz : Nitrox 750W

a wiec, chce pograc w crysis’a tylko ze ilosc klatek mi w tym przeszkadza:/ podobnie jest z Gears of War, Gry podobnie mi dzialaja na Maxymalnych i minimalnych detalach - widac tylko mala roznice w przyplywie klatek. Moze mi ktos powiedziec co mam zrobic by bylo dobrze? :slight_smile: :smiley:

Czekać na nowsze sterowniki, które to poprawią. Nie masz innego wyjścia, chyba że zmiana karty ;p

poczekać aż ati dopracuje crossfire X? bo z tego co wiem to bardzo cienko wypada…

masz włączone crossfire w biosie i w systemie?

Podziękuj temu co ci taki konfig polecił,wyżuciłeś masę kasy niepotrzebnie.

na ten temat lepiej się niewypowiadać bo jeszcze jakiejś depresji dostanie albo co… :smiley: a że phenomy są bardzo słabe to każdy wie… a te geile to n/c… a te radki są też nie za mocne (chyba 9800GX2 przegania 2xhd3870x2…)

mam ustawione crossfire w systemie, ale w biosie to juz nie wiem.

przydało by się sprawdzić…

A moze mi to pomoc w jakis sposob? W jakiej zakladce to znajde? :slight_smile:

może pomoże :wink:

zależy od biosu… szukaj wszędzie zwłaszcza w funkcjach chipsetu… coś z nazwą crossfire…

wchodze do biosu nastepnie wlanczam Advenced bios Features —> chipset Feature —> (i tu mam cos takiego)

HPET Enabled

PCI_Ex1 Den1 High Speed Mode disabled

PCI_Ex3 Den1 High Speed Mode disabled

PCI_Ex4 Den1 High Speed Mode disabled

PCI_Ex5 Den1 High Speed Mode disabled

zmień wszystkie opcje na enabled…

jeśli nic nie da spróbuj odłączyć dolną kartę i zobaczyć jak się sprawuje jedna… jeśli nie będzie problemów z jedną to ati musi dopracować stery albo twoja płyta nie jest stworzona do obsługi czterech GPU…

W ogóle co to za genialny pomysł żeby z Phenomem łączyć 2xHD3870x2. Ten procesor nadaje się to obliczeń w kalkulatorze a nie w kompie. Po za tym HD3870x2 to bardzo nie dopracowana karta, ciekawe czy za sprawa sterowników czy za sprawą techniczna. Lepiej sprzedać te 2 karty i kupić 9800GX2.

Na Twoim miejscu pozbywałbym się tego kompa jak najszybciej i kupował coś co się do gier nadaje.

Nom dokładnie, HD3870x2 to nie jest karta do gier. Co druga gra nie działa na niej poprawnie, mówi się ze to wina sterowników, więc po co kartę dali do sprzedaży skoro nie działa poprawnie? Mimo że 9800GX2 też ma problemy ze sterownikami to i tak w każda grę się da grać.

Tylko kto jest na tyle gwoopi żeby kupić 9800GX2 ?? W tej cenie to ja biorę 8800GT do 3 way SLi :confused: a wystarcza 8800GT do zwykłęgo SLi żeby wyszło na to samo za 1/3 ceny mniej.

8800GT nie da sie złaczyć w 3 way SLI. A róznica pomiędzy 8800GT a 8800GTS-512mb jest wmiarę duża. No ale wiadomo po co plaić za 8800GTS-512 skoro na 8800GT można we wszystko grać na high, stąd się wzieła nie opłacalność karty.

Mówisz że to zły pomysł kupić 9800GX2? a co to za genialny pomysł żeby kupić Phenoma i 2xHD3870x2?. Już lepiej wziąść E8200 i 9800GX2.

Chwilowo GT i GTS może i się nie da w 3 way SLi złączyć ale to nie zmienia faktu, że przepłacanie za 9800GX2 to bezsens.

http://enthusiast.hardocp.com/article.h … VzaWFzdA==

Dobra płyta na P35 (foxcon, dfi, msi, abit) 330zł + 9800GX2 = 2300zł

Płyta 780i to jest minimum 800zł lub dobra 680I 500zł + 2x 8800GTS 2x900zł =2600zł lub 2300zł prawie tyle samo ale P35 to lepszym chipsetem od nForce i jeśli podkręcimy lepiej procka to mamy wieksza wydajność na P35 i 9800GX2.

zauważ, że karty 9800gx2 grzeją chipsety jak są one nad PCI-E… a płyty z p35 właśnie tak mają…

komputer będzie się wyłączał a więc nie opłaca się brać karty puki nie zrobią wersji z dobrym chłodzeniem…

9800gx2 kosztuje już 1700zł…

780i evga dorwie na allegro za 660.

A i nie wiem po co GTS tu dajesz za 9 batów skoro dwa GT za 6-7 wypadną zapewne tak samo jak ten 9800GX2.

Zresztą dla mnie jest wystarczające 9600GT w SLi. I nie pchałbym się w żadne 8800GT/GTS Sli/9800GX2. Tyle.