Problemy z aktualizacają Windowsa 2000

Mam następujący problem. Użwyając Windows Update

instaluje wszystkie poprawki m.in. najnowszą tzn.

Pakiet zbiorczy aktualizacji 1 dla systemu Windows 2000 z dodatkiem Service Pack 4 (KB891861)

Rozmiar pobieranego pliku: 30,9 MB

Niestety po zainstalowaniu tego i ponownym uruchomieniu komputer podwiesza się i nie chce działać. Aby korzystać z komputera trzeba odinstalować z trybu awaryjnego. Ale czy bezpiecznie jest bez tej poprawki.

A nie masz wgranego SP4.

Sciągnij tą poprawkę i dopiero instaluj i zobacz.

Niestety nic to nie daje. Próbowałem kilka razy i z kilku miejsc …

Ale czy bez tego będzie bezpiecznie …

Jak masz wgrane SP4 to dograj tylko pojedyńcze poprawki krytyczne które wyszły po SP4 i już - najlepiej je ściągnij i zainstaluj.

Z tego wychodzi że może masz WIN 2000 za 1 zł i tu może być problem z instalacją tego pakietu.

Bezpieczeństo kompa nie zależy tylko od uaktualnień systemu.

Zastosuj dobry antywirus,firewal,programy ad-aware,spybot,poblokuj porty i nie wchodź tam gdzie nie trzeba i wszystko będzie dobrze.

Poczytaj dział Bezpieczeństwo i logi HJ.

Piotrwx , też miałem problemy z tą aktualizacją, a konkretnie z pobraniem jej. Nie wiem, przyczyna tak jak powiedział JN może tkwić w tym, że nie masz SP4. Gdy zainstalowałem SP4 nie miałem żadnych problemów z aktualizacją. :smiley:

Niestety zaczołem całą aktualizację od zainstalowania SP4

wczoraj instalowalem windowsa… zainstalowalem w kolejnosci… ie6 z sp1, media player 9, dx9c, sp4, zbiorcza po sp4 i na koncu reszte poprawek, troche krytycznych i kilka mniej potrzebnych… wszystko smiga.