Problemy z aktualizacją Windows

(greh) #1

Mam problem z aktualizacjami. A mianowicie mam ustawione, zeby Winda sprawdzała czy są aktualizacje codziennie o godzinie 15. Ale o tej porze nic sie nie dzieje. Od kilku tygodni uzytkowania Windows'a zauważyłem, ze nie pobiera żadnych aktualizacji... Co może być tego powodem bo M$ na pewno "wypuszcza" jakieś łaty co kilka dni?? A moze skonczylo sie juz wsparcie dla Windows XP??? Proszę o odpowiedź co robić teraz... :?: :?: :?: #-o :frowning:

(andrzej2310) #2

Wejdż na windows upade i sprawdż czy są aktualizacje do twojego kompa.

(greh) #3

Ale w tym jest problem, że nie mogę wejść na Windows Update. Gdy wpisze adres widzę tylko biała pustą stronę i pisze, że gotowe... Co teraz :?: :?: :?: A aktualizacje na pewno są... #-o

(Le_mar) #4

Microsoft wypuszcza aktualizacje w pierwszy wtorek każdego miesiąca ( przeważnie ), a wsparcie dla XP

ma być do 2014r.

sprawdż historię aktualizacji

(StG 44) #5

To zdecyduj się ,widzisz pustą stronę czy coś jednak pisze ? Najlepiej jakbyś wkleił zrzut ekranowy ,ewentualnie napisał dokładnie co pisze ,przejrzyj pomoc techniczną Microsoftu ,są tam rozwiązania problemów z aktualizacją .Firewall czasem nie blokuje ? Spróbuj jeszcze Start->Wszystkie programy -> Windows Update

http://support.microsoft.com/ph/1173

Przeważnie to w 2 wtorek miesiąca .

=P~

(greh) #6

Widze pustą stronę a w dolnym lewym rogu przeglądarki pisze słowo GOTOWE... Że strona niby załadowana ale nic nie ma... #-o

(StG 44) #7

Szukałeś w google ?? ?? ??

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=win ... Google&lr=

PS. Nie masz czasem pakietu do ochrony Arca (wyłącz wszystkie programy do ochrony kompa, włącz tylko zaporę systemową i sprawdź,czy pobiera aktualizacje)

(greh) #8

Skorzystałem z tego linka który podałeś. Pobrałem Ad-Aware 2008 przeskanowałem i nic... Nadal to samo... Może jednak sie przyznam, a wtedy na pewno juz nie otrzymam pomocy. To jest windows MX7, znaczy zmoddowany WINDOWS XP... Prosze nie przekreślajcie mnie i nazywajcie piratem pomocy... ](*,)

(greh) #9

Wiedziałem, że jak napisze, ze mam zmoddowany system to sie pomoc skonczy... Wszyscy jestescie tacy sami... Czy to, że używam zmodowanego sytemu znaczy, ze jestem zaraz najgorszym piratem... :?: Błagam pomóżcie [-o<

(Leon$) #10

a jaki adres wpisujesz?

http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx?ln=pl czy taki

z jakiej przeglądarki korzystasz?

:slight_smile:

(greh) #11

wpisuje taki adres jaki podałeś... Korzystam z FF... Ale do wejscia na windows update z IE...

(Leon$) #12

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.bat >> wszystkie pliki >>po zapisaniu kliknij na ten plik

(greh) #13

a co to zrobi?? bo nie chciałbym sobie jeszcze bardziej namieszać?? [-o<

(Leon$) #14

(greh) #15

Wykonałem. Pomogło. Powiedz, co mogło byc przyczyną i czy moze się potórzyć?? =D>

(Leon$) #16

trudno powiedzieć przyczyną mógł być wirus

(greh) #17

Masz racje, przyczyną mógł być wirus szczególnie, że kilkanascie minut temu ESET Smart Security alarmował obecnośc Wirusa Virtumonde Trj... "Strzeliłem" skany czym tylko możliwe SpyBot S&D, VundoFix, ComboFix, dopiero po zastosowaniu tego ostatniego juz nie alarmowało i po kilku minutach ruszyło z aktualizacjami... Ale twoja rada tez pomogła bo szło wejśc na WU... Dzieki... =D> =D> =D> =D>