Problemy z ATI Radeonem HD 2600 Pro

Mam Palit Radeona HD 2600 Pro. Mam z nim kilka problemów. Po pierwsze karta ma tendencje do resetowania się - najdziwniejsze jest to ze zdarza się to na pulpicie lub w niezbyt wymagających grach, choć po zmianie sterów i reinstalce windowsa jak na razie jest wszystko w porządku. Druga sprawa to O/C karty - nie mogę podnieść taktowania pamięci i procesora graficznego o więcej niż 25 MHz, co jest śmieszne, ale z niewiadomych przyczyn tu się kończy skala. Dlaczego? Czy jest jakaś wersja sterownkiów pozwalająca to ominąć?

Zainstaluj Omegi do Twojego radeona i powiedz jaki masz zasilacz?

Nazwij temat konkretnie.

jest w podpisie

ta karta nie ma potencjału oc, jest na słabych pamięciach (wysokie cl, ddr2) - sprobuj programem atitool, rivatuner.

jeśli chodzi o zawieszanie się (problemy ze stabilnością) spróbuj pożyczyć mocniejszy, markowy zasilacz.

A no tak, wybacz nie zauważyłem.

Rozwiązaniem 1wszego problemu jest słaby zasilacz. Jak na tą kartę powinieneś mieć coś porządniejszego.

Veto, ta karta ma pamięci DDR 3 700MHz(1400DDR), takie pamięci ma GF 8600GT!

masz rację choć są też wersje na ddr/ddr2, co nie zmienia faktu iż taktowania na poziomie nieco wyższym niż 7300GT od Palita nie rokują dużej wydajności…

Nie szkodzi, ale ja chcę sprawdzić możliwości tej karty, zważywszy na fakt, że nie miałem kasy to kupiłem świetną grafikę, do wszystkiego się nadaje, a poza tym chcę wymienić w niej chłodzenie na konstrukcję z wentylatorem turbinowym przeciągającym powietrze przez zamknięty wielki radiator z heatpipe’ami(czyli rozwiązanie takie jak w np. starym sparkle 6800 )