Problemy z BIOSem

Drodzy koledzy i koleżanki!

Mam pewien wkurzający problem. Otóż kiedy uruchamiam komputer zdarza się i to dość często, że komputer nie chce wstać. Podczas włączania czasem obraz z logiem producenta zamiast zniknąć po chwili, widnieje przez cały czas, mogę wtedy tylko wcisnąć DEL by wejść do BIOSu i pojawia się czarny ekran i napis: initializing usb controllers… done i Run SETUP… i tak czekać można w nieskończoność. Dawniej działo się to może z raz na tydzień i odkryłem, że przyczyną mogło być to, że zostawiałem MP3 lub inny nośnik w USB. Obecnie, kiedy podkręciłem procesor do 4 GHz dzieje się to znacznie, znacznie częściej (kilka razy dziennie) i nie wystarczy zresetowanie jednokrotne. Zmieniałem napięcia na procesorze obecne to: 1,4V i napięcia na RAM 2,2, napięć na North Bridge nie zmieniałem. W czym może być problem? Może nowy BIOS? Może nie kręcić? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Moim zdaniem ustawienia są niestabilne, sprawdź czy dzieje się tak samo na standardowych zegarach.

Wykonaj aktualizację Biosu, załaduj ustawienia zoptymalizowane w Biosie. Sprawdź, czy na płycie głównej nie ma uszkodzeń (zwłaszcza kondensatorów).

Kondensatory wyglądają na nieuszkodzone, po powrocie do standardowych ustawien jest o wiele lepiej. Czy to oznacza, że nie będę mógł kręcic? Jak tak to szkoda.

To znaczy, że problem już nie występuje, czy występuje rzadziej?

Jeżeli nie występuje w ogóle to oczywiście możesz się dalej bawić w OC tylko musisz się bardziej pobawić napięciami i znaleźć takie ustawienie by system był stabilny.