Problemy z BIOSEM

Witam !!

Mam do was taka mala sprawe ;p

Nie dawno zakupilem laptopa ASUS-k50ab bez systemu operacyjnego … podczas instalowania systemu wyskoczyl mi nastepujacy blad

Kod błędu to STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000) jedna z przyczyn jego wystapienia jest zle ustawienie opcji

Zmiany wykrywania dysku (po instalacji systemu i sterowników do płyty głównej, przywróć to ustawienie)…No i zanim sie skapnelem o co chodzi … cos nie tak ruszylem i nie mam mozliwosci dostania sie do Biosu podczas startu kompa … Probowalem wszystkimi dostepnymi klawiszami i nic … moze istnieje jakas mozliwos przeinstalowania biosu ?? pomuszcie cos bo zalamka totalna :frowning:

Ps.udalo mi sie wlaczyc takie menu ale nic praktycznie nie moge w nim zrobic “AsusTek BIOS ROM Eay Flash Utility V1.14”…

arczi14 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie przeistalowania biosu, tylko albo aktualizacji albo restartu biosu

arczi14 wyzeruj (dla świętego spokoju i pewności działania) CMOS BIOSu. Niestety, nie wiem, jak się to robi w laptopach!

W stacjonarnych, z reguły, zwiera się szczególne dwa piny na płycie głównej lub zaciski baterii CMOSu. W laptopie nie wiem, ale może wystarczy wyjąć na chwilę baterię CMOSu, zewrzeć jej styki i włożyć z powrotem baterię.

Po tych czynnościach, uruchom lapka, zatrzymaj na BIOSie i ustaw optymalną konfigurację BIOSu. Reszta standardowa.