Problemy z BIOSEM


(Arekgajo) #1

Witam !!

Mam do was taka mala sprawe ;p

Nie dawno zakupilem laptopa ASUS-k50ab bez systemu operacyjnego ... podczas instalowania systemu wyskoczyl mi nastepujacy blad

Kod błędu to STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000) jedna z przyczyn jego wystapienia jest zle ustawienie opcji

Zmiany wykrywania dysku (po instalacji systemu i sterowników do płyty głównej, przywróć to ustawienie)....No i zanim sie skapnelem o co chodzi ... cos nie tak ruszylem i nie mam mozliwosci dostania sie do Biosu podczas startu kompa ... Probowalem wszystkimi dostepnymi klawiszami i nic ... moze istnieje jakas mozliwos przeinstalowania biosu ?? pomuszcie cos bo zalamka totalna :frowning:

Ps.udalo mi sie wlaczyc takie menu ale nic praktycznie nie moge w nim zrobic "AsusTek BIOS ROM Eay Flash Utility V1.14"...


(Agatonster) #2

arczi14 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Wojteko10) #3

Nie przeistalowania biosu, tylko albo aktualizacji albo restartu biosu


(system) #4

arczi14 wyzeruj (dla świętego spokoju i pewności działania) CMOS BIOSu. Niestety, nie wiem, jak się to robi w laptopach!

W stacjonarnych, z reguły, zwiera się szczególne dwa piny na płycie głównej lub zaciski baterii CMOSu. W laptopie nie wiem, ale może wystarczy wyjąć na chwilę baterię CMOSu, zewrzeć jej styki i włożyć z powrotem baterię.

Po tych czynnościach, uruchom lapka, zatrzymaj na BIOSie i ustaw optymalną konfigurację BIOSu. Reszta standardowa.