Problemy z chello (Internet turbo)

Witam. Korzystam z internetu Internet Turbo (dawniej chello plus). Jak było jeszcze chello plus to miałem stary komputer: PIII 750MHz, 512MB SDRam, FX 5200, ECS-P6Bat-ME, i kartę sieciową 3COM Etherlink 3C905C-TX-M. Na samym początku po założeniu internetu w ogóle nie znałem się w tej dziedzinie (4lata temu chyba). Miałem WIN XP. Podłączyli mi neta przez USB bo wtedy jeszcze tej sieciówki nie miałem. Transfer był tak ok. 130-140KB/s. Później kupiłem kartę sieciową w/w i działało jakby troszke szybciej. Chello wtedy podnosiło prędkości swoich usług i było znowu lepiej. Zaś później zdecydowałem się na telefon też od UPC. Przy założeniu telefonu także zmienili modem obsługujący telefony. Dali mi Webstar’a EPX2203. No to wtedy transfer działał tak na poziomie do 200KB/s (ogólnie z różnych stron). Minął z rok… I mój kolega kupił sobie taką samą ofertę. Internet Turbo+Telefon. Dostał także ten sam modem co ja posiadam, tylko, że on miał inny, lepszy komputer. Transfery dochodziły mu do ok. 1,2MB/s nawet z tych samych stron do ja (np. dobreprogramy.pl :slight_smile: ) Ja myślałem, że to przez komputer (wtedy jeszcze ten stary) albo przez np. syf na dysku. Robiłem formaty i dalej transfer się nie zwiększał. Uzbierałem trochę kasy i kupiłem od niego ten komputer bo on się jego pozbywał. Jest to AMD XP 1700+@2200+,Radeon 9550, 512DDRam, karta sieciowa PENTAGRAM Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC, (bez HDD bo HDD mam od starego kompa 40GB). Do niego jeszcze dokupiłem 512 ramu (razem 1gb) ale po podłączeniu pod modem i uprzednim sformatowaniu systemu transfer dalej dochodzi do 200kb/s i ani kb więcej!! Czemu tak jest, nawet jeżeli mam nowy komputer!? U niego na tym samym kompie i modemie a także łączu “Internet Turbo” jak ja, on ma o wiele lepsze osiągi transferu!! Pomóżcie mi! Formatowałem dysk już parę razy i nic. Może instaluje jakieś złe stery czy co??

Internet Turbo:

Prędkość z jaką pobierasz pliki ze stron nie jest wyznacznikiem szybkości łącza. Aby przetestować swoje łącze zrób test na stronie np. www.speedtest.pl lub podobnej, takie strony znajdziesz w dowolnej wyszukiwarce.

Pamiętaj o jeszcze jednej sprawie, w UPC podpisując promocyjną umowę na jakiś okres, przez cały czas jej trwania szybkość łącza masz taką jak w chwili podpisania umowy, pomimo tego, że w ramach tego pakietu szybkość była podniesiona, Tobie zwiększą ją dopiero po zakończeniu okresu promocyjnego. Możesz też zadzwonić do BOK i dowiedzieć się szczegółów ew. negocjować większą prędkość. Parametry komputera ani żadne sterowniki nie mają wpływu na szybkość połączenia.

Może masz wł. firewall on też czasem lubi blokować połączenia…

Robiłem formaty systemu i nic to nie dawało, a próbowałem dosłownie bez niczego testować łącze. (Format + stery i test) I dalej… 200kb/s

Edit:

Co do testów… Robiłem wiele razy te testy i za każdym razem dochodziło do ok 1,5mbps… :frowning: A u moich kumpli, którzy mają ten sam internet dochodziło do 10!!

Edit2:

A oto test zrobiony przed sekundką:

12128.jpg

Edit3:

A co do promocji… Hm mam ten internet chyba już 5lat. Aż tyle trwają takie promocje? Wątpię… :? Może zaraz poszukam te wszystkie papiery i poczytam…

Jak już mówiłem konfiguracja kompa, sterowniki czy format nie mają wpływu na internet. Też mam pakiet Turbo i osiągam 10 Mb. Twoja szybkość wskazuje na poprzednią ofertę UPC. Promocje trwają zazwyczaj 12-16 miesięcy, jeżeli poczytasz umowę to znajdziesz punkt który mówi, że jeżeli przed zakończeniem promocji nie zadzwonisz i nie zmienisz warunków to zostaje ona automatycznie przedłużona na następny taki sam okres. Proponuję Ci zadzwonić do Biura Obsługi, porozmawiać z konsultantem i dowiedzieć się u źródła przyczyny wolniejszego łącza.