Problemy z CS, opcjami folderów i dźwiękiem w Windows 7

Witam!

Od jakichś dwóch tygodni posiadam system operacyjny Windows 7 Home Premium x32 (mam 1 GB ram)legalny oczywiście. Teoretycznie wszystko jest w porządku, są tylko następujące problemy. Gdy chcę grać w CS"a mam Steam podczas gry są straszne lagi, po prostu nie wiem czym wywołane. Mam pingi od 40-80ms. Po prostu nie da się strzelać. NIe są to teleporty. Próbowałem wszystkiego uruchamiania w trybie zgodności z Windows xP, ustawiania priorytetu na niski, wyłączanie synchronizacji pionowej, skanowanie antywirusem (nie znalazł nic) czyszczenie dysków, defragmentacja, aż po reinstal CS"a. Kolejną rzeczą, która nie daje mi spokoju to dziwne odtwarzanie muzyki, dźwięków z gier itp… Jest to wszystko słychać jak gdyby w jaskini. Ostatnią rzeczą jest to, że nie mogę ustawić opcji folderów tak, żeby nie otwierały się w osobnych folderach. Ustawiam to w opcjach folderów, ale ze znikomym skutkiem.

Specyfikacja mojego komputera PC:

1 GB RAM, procesor Intel 4 CPU 2,4 GHz, karta graficzna Nvidia GT 7300.

No i taka uwaga, że tych problemów nie było na poprzednim systemie tj. Windows xP.

Mam nadzieję, że coś poradzicie.

Pozdrawiam.

Windows 7 i 1 GB RAM-u to nie jest dobry pomysł. Dokup co najmniej drugie tyle.

Z mojej strony powiem, że sprzęt dość leciwy na Windows 7.

Co do otwierania okien w osobnych oknach masz to w Opcjach folderów.

Co do ‘lagów’ może przyczyną jest łącze internetowe?

Yemiol , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Podstawowa sprawa to trochę przymała ilość pamięci RAM, druga rzecz to karta graficzna też słaba, o ile w Windows XP działało wszystko ok, tak Windows 7 ma trochę większe wymagania. W przypadku gier pod Windows 7 to pamięć RAM powinna się kształtować przynajmniej w granicach 2-3 GB.

Wystarczy wyłączyć aero i powinno być dobrze (ew zmniejsz rozdzielczość). Sprawdź czy nie ściąga ci się coś (np aktualizacje). Co do jaskini, zapewne masz kartę realteka (wyłącz efekt dźwiękowy w sterowniku). Co do opcji folderów było już wspomniane.

  1. Na tej kacie pod Windows 7 będziesz mieć mniej fps

  2. Wyłącz zbędne procesy i funkcje aby zminimalizować straty.

Problemem jest sprzęt, który sobie nie radzi z tymi wszystkimi wodotryskami w Windows 7. 4 GB dla Siódemki to optimum, albo i nawet niezbędne minimum. Najbezpieczniej mieć 6 czy nawet 8 GB RAM, szybki procesor i wydajną kartę graficzną.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Nie bedę już inwestował w komputer, bo po prostu się to nie opłaca. Co do łacza to nie ma mowy 7,2 MB/s i pingi ok 40-80 MS to raczej nie to. Z folderami właśnie jest dziwna sprawa, dlatego piszę tutaj. Mam zaznaczoną opcję otórz foldery w jednym oknie, ale to nie działa. Mam jeszcze pytanie do drobok gdzie mogę znaleźć te sterowniki na komputerze? Z góry dzięki.

Dodane 05.05.2012 (So) 12:59

Pomoże ktoś?

Nie przesiadaj pod systemami NT 6.x trzeba mieć o 1 GB więcej ramu niż pod NT 5.x aby programy chodziły tak samo wydajnie. Sam posiadam 5GB ramu i nie widzę różnicy po między XP x64 a 7 x64 no oprócz tego ze 7 zjada o 350MB więcej z ramu i posiada o 4GB większy folder Winsxs.

Co z niektórymi postami się nie zgadzam, tez mam win 7 i cs na steamie sie scina to jest według mnie normalka, natomiast cs non steam działa idealnie na necie 2mb ping 15-35 a karta graficzna tylko 256 i 60fps na smoke 45-50, ramu 1gb.

co mnie zdziwiło nawet bfp4f działa bez zarzutów

Spróbuj csa uruchomić ze zgodnością vista sp2 mnie to zmniejszyło lagi na steamie.

Procek lipa oraz grafika ;](to że lipa to tak z lekka powiedziane) RAM masz OK bo więcej do x86 nie trzeba (ja mam x64 i 2GB wystarcza)

PS.nie chcesz kompa modernizować a stać cię było na W7?? pewnie jeszcze oem dlatego “nowego kompa”

Wiecie juz nie chodzi o to, że CS się ścina, ale nawet podczas odtwarzania sie filmiku na YT się ścina tak trochę, więc nie wiem w czym problem. Nie ogarniam gdzie mogę zmienić ustawienia źwieku, dalej jest jaskinia :confused:

Czy “ściananie” wygląda jak by włączył się tryb Slow-motion? czy jest to poprostu sekundowa ścina co kilka sekund?

Jeżeli jest to coś w stylu tryb slow-motion, koniecznie zmień procesor, lub wróć na XP. Seven w jakimś stopniu ma wymagania.

Nie nie m czegos takiego, że poprostu filmik zwalnia. Co kilka sekund jest jakaś ścinka :confused: a z tymi folderami to naprawdę nie wiem nic nie działa…