Problemy z drukarką


(Nico256) #1

Nie mogę zainstalowac drukarki:( gdy wciskam ikonę “dodaj drukarkę” wyskakuje mi komunikat o natępującej treści: “nie mozna kontynuować działania drukaki z powodu braku zasobów. Subsystem wydruku nie jest dostępny”.

I jeszcze jedno nie wiem czy to jest z tym związane ale gdy uruchamiam system wyskakuje mi komunikat “Bład Programu” - nazwa programu- sploosv.exe

Proszę o szybka pomoc.


(Yogi Fazzi) #2

czy problem nie dotyczy czasem spoolsv.exe ?


(Av Progg) #3

Drukarki? Jakiej? Podaj dokładną nazwę!

sploosv.exe to raczej jakiś “bloker” (typu: zły sterownik), który wbił się w system. Powód? Zbyt nierozważnie ściągałeś programy (np. program do tworzenia albumów, nazwa - niegdy jej nie słyszałeś, a przypomina coś w rodzaju: Areas Album Creator Pro 7.0.12c).

Co możesz zrobić?

Odinstaluj niepotrzebne programy, wyczyść komputer (polecam iolo System Mechanic 6 pro), zainstaluj OFICJALNE sterowniki dołączone do drukarki. Jak to nie pomoże to nagraj na płytę najważniejsze pliki (dokumenty, prace, pliki na ftpy) i zreinstaluj system. Powodzenia!

PS. sploosv.exe to nie żaden wirus - sprawdziłem na serwisach Symantec’a i w wyszukiwarce Google’a.


(Yogi Fazzi) #4

http://support.microsoft.com/?scid=kb;p … 131&sid=22

http://support.microsoft.com/default.as … ;PL;191516


(Nico256) #5

drukarka lexmark Z31 ale zadnych programów nie instalowałem. po prostu włączyłem dokument i zacząłem drukowac wydrukowało kilka stron i nagle przestało nie wiem dlaczego. od tamtej pory nic nie da sie zrobic i pojawiają sie takie rzeczy jak napisałem wczesniej


(JNJN) #6

Poczytaj link - może coś się przyda.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=56411

Odłącz drukarkę,odinstaluj dokładnie oprogramowanie i stery - folder drukarek pusty,sprawdź usługi czy włączone - poczytaj post Żółtego z podanego linka.