Problemy z dyskiem czy z ustawieniami?

MAm problem z drugim dyskiem. Przeczesałem forum i porobiłem wszystko co było w tematach o montowaniu dysków, jednak nic się nie zmieniło. Odczyt z drugiego dysku to makabra. Nie ma różnicy czy kopiuje, czy oglądam film lub odpalam gierkę, transfer danych jest strasznie mały.

Dyski są podpięte następująco:

I IDE ---- dysk systemowy, na końcu taśmy(master) ---- drugi dysk (slave)

II IDE — DVD-RW (master) ----CD-RW (slave)

W menadżerze urządzeń, DMA dostępne (jak i w podstawowym tak i pomocniczym kanale IDE).

Dziwnym jest że występuje w menadżerze urządzeń po trzy razy: podstawowy kanał, pomocniczy kanał oraz standardowy podwójny kontroler. Jednak po ich odinstalowaniu, system po restarcie instaluje je spowrotem. W biosie wszystko co trzeba na “enable”.

W jednym z “podstawowych kanałów IDE” dostępne jest Ultra DMA 5, a w pozostałych dwóch jest “nie dotyczy” i nie da się tego zmienić.

Zrobiłem test programem “Lifeguard Diagnostic” i występuje błąd: 03- Read SMART Attribute command error on drive 2!

Do tego wszystkiego dysk pracując, “tyka” dość głośno…

Czy to wina dysku czy ustawień w systemie?

Pewnie wina taśmy ATA. Tylko po co ci dwie nagrywarki ? Nie rozumiem tego.

Nagrywarki są dwie bo jedną niedawno kupiłem i jakos tak zostało. Wina taśmy powiadasz? transfer na tamten dysk jest ok, problem następuje tylko przy odczycie.

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 22:05

poza tym dyski były podpięte na oba sposoby tzn. najpier Slave był na końcu taśmy, a teraz jest na środku. I jeszcze jedno czasami przy kopiowaniu zdarza się że transfer jest ok 2MB/s ale systematycznie spada by ustanowić się na 300KB/s. Może ktoś wie co oznacza ten błąd: Read SMART Attribute command error

Ściagnij Everesta 2.20 i wklej wyniki z Magazyn => SMART

Podaj modele dwóch dysków i który jest starszy.

ST340016A (3HS7ABF9) - ten jest starszy i na nim jest system

ST360015A (3KC0HK9E) - ten sprwaia kłopoty

raportyr0.jpg

I jeszcze jedno teraz jak usunąłem jedną partycję to w ogóle mi oszalał Partition magic 8 wiesza się przy tworzeniu od nowa partycji. Spróbuje go podłączyć jutro u kogoś innego.