Problemy z dźwiękiem na Ubuntu 6.12

co mam zrobić gdy włączam jakąś mp3 słychać dźwięk owszem ale jest takie że powiem niezbyt kulturalnie “pierdzenie” jak gdyby było gdzieś zwarcie . Co powinienem w takiej sytuacji zrobić ??? wie ktoś może

Skoro 6.12 to Aplikacje Non-Free z pulpitu zainstalowane. Może spróbuj pokombinować z ustawieniami dźwięku w alsamixer albo na tym głośniku w panelu dwa razy kliknąć.

zainstalowałem to non-free ale dalej lipa :frowning: nie wiem co zrobić jestem że tak powiem bardzo początkujący i specjalnie nie wiem od czego zacząć

  1. Nie wiem co z tym g losem raz działa raz nie

  2. nie wiem jak zainstalować wine-0.9.22

  3. nie wiem jak cokolwiek zainstalować

jedyne co wiem to jak odpalić i działać na gaimie i to że korzystam z jakiegoś badziewnego programu do słuchania mp3 bo nie potrafie zainstalować niczego innego :stuck_out_tongue: jednym słowem du*a

i jak tu ruszyć z miejsca narazie jestem strasznie szczęśliwy że działają mi mp3 no ale dlatego że mam ubuntu 6.12 więc …

W alsamixer ustawić wszystkie kolumny które są > 0 na ok, 80, albo i mniej, jeśli dalej slychac “pierdzenie”.

albo zaisntalowac oss zamiast alsa…

UbuDream chodzi o gnome-sound-properties (mozesz wklepac w terminal jak nie mozesz znalezc)

A chociaż Przewodnik Ubuntu przejrzałeś? Szczerze w to wątpię, bo wtedy nie pisałbyś tego że nie wiesz nic o podstawach.

a jak sie ustawia te kolumny bo wpisałem w terminalu alsamixer no i mi jakiś schemat wyskoczył z którym nic sie nie da zrobić

Niech zgadnę. Próbowałeś myszką?? Nic z tego :wink: Tylko kursory na klawiaturze.

ooooo już mam :smiley:

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:11

teraz jak pomodziłem to nic nie słychać jest jeszcze lepiej :frowning:

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:14

dobra już naprawiłem jest głos ale dalej pierdzi :frowning:

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:20

dobra już wszystko gra :slight_smile: teraz mam kolejne pytanie jak zmienić wielkość ikonek na pulpicie

wpisz w konsoli sudo apt-get xmms (sciagnie i zainstaluje odtwarzacz-wygladajacy jak winamp)

co do wine:

1.w terminalu wpisujesz sudo gedit /etc/apt/sources.list i w tym pliku dopisujesz linijke deb-src http://wine.budgetdedicated.com/apt edgy main

nastepnie zapisujesz plik i znowu w terminalu piszesz sudo apt-get update a następnie sudo apt-get install wine

i juz :slight_smile:

a instalowac mozesz na kilka sposobów

albo wpisujesz w terminal sudo apt-get … (to co chcesz zainstalowac)

albio na przykład sciagasz paczke z netu i dwuklikasz :slight_smile:

dziękuje :slight_smile: bardzo ;]

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 15:28

wiem że to może śmiesznie zabrzmi ale o co chodzi z tym kontem rot wiem że to takie jak gdyby konto administracyjne że na nim wszystko możesz zrobić ale jak je odpalić bo szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć

w ubuntu jest zablokowane domyślnie

Żeby je mieć:

sudo passwd root

nowe_hasło

powtórz nowe_hasło

I już masz hasło dla roota

Jeszcze trzeba w opcjachlogowania ustawić możliwość logowania się roota

Tylko po co…

przed kazdym poleceniem wydawaj

sudo

O wiele wygodniej i szybciej bez kombinacji.

o wiele wygodniej raz wpisać su i po kłopocie.