Problemy z dzwiękówką (code 10 ?)

Witam,

Mam płytke Plytke ECS - K7S5A PRO (rev:5.0)

Problem: Brak dzwieku w Win.xp - pojawiło sie po przywracaniu systemu (lub po restracie BIOSu, ciężko stwierdzić…) - wcześniej jakies problemy typu niebieski ekran (STOP: 0x0000006)

W Menadżerze urządzeń wykrywa pod “kontolery dżwieku…” - “C-Media AC 97 Audio Device”, nie zglasza konfliktów, stery ze stronki C-media, wszystko ładanie pięknie ale… we “Właściwościach” podaje Stan: “Sterownik włączony ale nie został uruchomiony” Doszukałem sie tez komunikatu błędu “Code 10”.

W Panelu Sterowania krzyczy w zakładce “głośność” - Brak urządzeń audio

ale juz w zakładce “sprzęt” pokazuje elegancko C-media AC 97 Audio Device, użądzenie działa poprawnie. Odinstalowywanie użadzenia nic nie daje… mur.gif

W biosie kilka razy wgrywałem ustawienia defaultowe czy tam optymalne - bez skutku. Brak dźwieku… blink.gif

Nie porywałem sie na nagrywanie nowego BIOSu bo do tej pory wszystko hulało bez zarzutu ponad 2 lata. icon_confused2.gif

Pomóżcie… …::::: DZIEKI !!

W biosie sprawdź czy karta AC97włączona na enabled.

Odinstaluj oprogramowanie karty jak masz,restart kompa.

Menadzer urządzeń i usuń lub odinstaluj wszystko co dzwięk - ma być pusto,restart kompa i wgraj ster do twojego systemu i karty,restart kompa i zobacz co jest.

Nieraz trzeba uruchomić drugi raz instalacje sterownika,restart i powinno by dobrze.