Problemy z formatem dysku na lapie packard bell

Witam, mam problem ze sformatowaniem dysku na laptopie packard bell LK11-bz-125nl. Żeby wykasować wszystko, łącznie z dyskiem recovery, i wgrać windowsa 7 na czysto, to trzeba ustawić najpierw bootowanie z napędu dvd. Restartuję więc kompa, klikam f2, przenosi mnie do biosa, w biosie wybieram zakładkę boot, w menu jest że najpierw odpala z partycji ukrytej, więc wybieram ją i klikam enter żeby zmienić na dvd-rom, tymczasem nic się nie dzieje. Jeśli ktoś wie w czym może tkwić problem, to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Paranoise

No, a nie możesz podczas startu klikać na F12? Wybierz tym samym Start Menu i tam napęd CD-ROM > Enter i instalujesz. Oczywiście, płyta z systemem już w napędzie. Potem robisz w instalatorze co chcesz.

Jeśli klawisz F12 nie działa, to trzeba go włączyć w BIOSie.

A czy przypadkiem nie używa się tam klawiszy F5/F6 do zmiany hierarchii bootowania? Możesz ewentualnie wrzucić screen z tego podmenu lub podać producenta BIOS.

Poza tym, zawsze możesz ustawić bootowanie doraźne tylko na czas instalacji systemu - w Packardzie najpewniej był to klawisz F8 (jeśli nie to spróbuj F11/F12) co zresztą powinno być opisane na tzw. splash screenie, gdzie masz m.in. informację, jaki klawisz prowadzi do BIOS-u.

Dobra, wyszło że trza było włączyć biosa za pomocą f2 a potem ustawić w pierwszej zakładce żeby pozwalało za pomocą klawisza f12 ustawiać opcje bootowania. Teraz drugi myk, jeśli producent nie dorzucił płyty z windą, to z tego co mi wiadomo jeśli mam licencję na jeden komputer to mogę sobie ściągnąć sam tę samą wersję systemu, w tym przypadku 7-kę home premium 64 bit i nawet jeśli do tej pory miałem windę po angielsku, to mogę sobie ściągnąć po polsku. Teraz czy to prawda, że mając jedną płytę z windowsem w zależności od mojego klucza instaluje mi już taki system jak miałem?

Jeżeli masz niemodyfikowaną płytę to nie ma na niej wyboru systemu. Przykład, masz płytę z systemem w wersji Home Premium więc taki system zostanie zainstalowany, nie ważne czy podasz klucz w trakcie instalacji czy nie.

Przeczytaj: http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … f896a955ed

No to trudno, z drugiej strony angielskie wersje dużo łatwiej pobrać.

Nie ma co się dziwić, angielski jest językiem uniwersalnym :wink: