Problemy z formułą w Open Office

Witam wszystkich serdecznie! Mam problem z formułą w OO Calc. Muszę stworzyć grafik pracy. Każdy z pracowników pełni dyżury, które oznaczane są godziną od której zaczyna pracę np. 14 i dodawana jest literka oznaczająca dyżur “D”. Chciałem aby z danego grafiku w osobnej tabeli program wyszukiwał nazwisko osoby, która ma wyznaczony dyżur i w odpowiednich okienkach wpisywał automatycznie nazwisko.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Mogę podać więcej danych gdyby opis wydaswał się mało dokładny.

Witam,

Jakie masz wyobrażenie o tym arkuszu?

Czy te dane mają być w osobnych kolumnach, w jednej, a może w wierszach?

Gdzie jest dodawana? Kto ją dodaje/jak jest dodawana?

Kolumnie?

JEŻELI jakieś pole = “D”, to pole z formułą = pole z zawartością w kolumnie pierwszej i tym samym wierszu.

Poczytaj też o formatowaniu warunkowym, może się przydać.

:mrgreen:

Czekamy, czekamy :smiley: .

grafik jest w postaci tabeli . Z lewej strony są nazwiska wymienione w kolumnie a2-a33, pozostałe kolumny to 31 dni miesiąca. przy każdym nazwisku są wymienione godziny pracy w wierszach np.

Jan Kowalski 6 7 14 6D 14D 7 6 itd.

Chciałbym aby formuła pozwalała na samoczynnne wyszukiwanie i przerzucanie do odrębnej tabeli samego nazwiska, które akurat w danym dniu ma wpis np. 6D, lub 14D. Odrębna tabela jest opisana w taki sposób

01.06 \ “kolumna gdzie chciałbym aby umieszczało nazwisko”\ 6,00 - 14,00

01.06 \ “j.w.” \ 14,00 - 22,00

01.06 \ “j.w.” \ 22,00 - 6,00

Ta tabela składa się z trzech kolumn. W pierwszej wpisałem datę, druga jest na odpowiednią formułę a trzecia to godziny pełnienia dyżuru. Nie musiałbym tego robić ale przełożeni zażyczyli sobie oprócz grafiku pracy jeszcze wyciąg samych dyżurów na osobnej tabelce w sposób chronologiczny tj. na każdy dzień.

Z góry dziekuję za pomoc! !!