Problemy z funkcjonowaniem systemu i programów

czesc, prosze o pomoc

nie znam sie tak bardzo na komputerach, dlatego nie mam pojecia co robic, nie wiem czego to wina

kiedys gdy robilam formaty to komputer funkcjonowal jakos w miare dobrze przez pare dni, ale teraz zaczal swirowac kiedy go wlaczylam ledwo co po formacie

po kolei:

  • podczas godziny potrafi zrestartowac sie kilka razy, a po wlaczeniu wyskakuje wiadomosc, ze “system odzyskal sprawnosc dzialania po powaznym bledzie”, czasami jakies inne, ale glownie ta. potrafi tez zrestartowac sie w trakcie restartu, a potem zrobic to znowu w trakcie nastepnego, jego “rekord” to chyba 6 restartow jeden po drugim (nawet nie zdazyl sie wtedy wlaczyc)

  • gdy siedze na necie, to w przegladarce nie moge miec wlaczonych za duzo stron na raz, bo albo przegladarka sie wylaczy bez zadnego komunikatu, albo komp sie zawiesi albo zrestartuje (mialam juz kilka przegladarek i z kazdą dzialo sie to samo)

  • nie instaluje zadnych gier, bo po pierwsze wyskakuja jakies bledy podczas instalowania (tak samo jest z programami), albo po prostu w trakcie instalator sie wylacza bez zadnego komunikatu (albo restarcik itp), potem gdy jakims cudem uda mi sie gre zainstalowac to nie chce sie wlaczyc (zawias albo restart) i to samo dzieje sie gdy juz ja wlacze, dluzej niz 10 minut raczej nie pogram

  • co do odtwarzaczy (obojetne czy to WMP czy Winamp albo cos innego) to tez podczas sluchania muzyki komp sie restartuje albo wylacza odtwarzacz (zwlaszcza gdy slucham za dlugo lub za duzo)

najgorzej jest jak robie kilka rzeczy na raz, np siedze na jakiejs stronce, sciagam cos, slucham muzyki i np pisze cos na gg. wtedy w ciaglu kilku minut restart albo zawias gwarantowany. a co do gg to oczywiscie dlugo nie wytrzymalo, bo sa takie programy, przy ktorych moj system swiruje na calego, error za errorem, az w koncu programu nie da sie nawet wlaczyc.

nie znam sie na tym ale watpie czy to jest jakis wirus. zazwyczaj jesli antywirusowi (mialam juz chyba wszystkie mozliwe…) udalo sie jakos zeskanowac kompa (bo tez potrafil wylaczyc sie nagle albo byc przyczyna restartu…) to komputer byl czysty.

komp jest w najgorszym stanie gdy zaczynaja wyskakiwac jakies wiadomosci o bledach pliku system.exe czy cos w tym rodzaju, wtedy musze sie szybko za niego brac, bo w najblizszym czasie moge pozegnac sie z wszystkimi danymi i w ogole z zaladowaniem sie windowsa :confused:

mam windows xp, instalowalam juz z wielu roznych CD, nie bylo problemow z instalacja (zwykle) ale za kazdym razem po jakims czasie dzieje sie to co opisalam

z gory dzieki za pomoc

ScreenShot003.jpg

ScreenShot002.jpg

Same częste restarty mogły by świadczyć o problemach sprzętowych (padający zasilacz, uszkodzona płyta główna), jednak errory nie powinny chyba występować, może warto by wrzucić tutaj log z HijackThis link

btw: jak komputer zachowuje się po uruchomieniu w trybie awaryjnym?

Same częste restarty mogły by świadczyć o problemach sprzętowych (padający zasilacz, uszkodzona płyta główna), jednak errory nie powinny chyba występować, może warto by wrzucić tutaj log z HijackThis

Airborn zgadzam się z tobą ale 256 Mb RAM może rówinież być problemem jeśli ma dużo programów w autostarcie to może poprostu mu brakować pamięci do poprawnej pracy systemu

miałem kiedyś komputer o bardzo zbliżonych parametrach i dopiero gdy dokupiłem 128 Mb ramu to XP zaczął działać bez problemu

Podaj nam napięcia z everesta.

Sprawdz kondensatory na płycie głównej.

Wyczyść wszystko w środku kompa.

Zwiększ pamięć wirtualną.

Podaj logi z hijackthis i silenta.

Jak tam sterowniki do karty graficznej ?

OK wyczyszcze go i zwiększę pamiec. Wiekszosc osob tez twierdzi, ze to wszystko przez za malo pamieci.

hijackthis01.jpg

silent01.jpg

ScreenShot001.jpg