Problemy z grafiką ati radeon x1300

Po zainstalowaniu systemu od nowa i wgraniu sterowników do karty bardzo często restartuje mi się karta graficzna.

Gdy np: włączę przeglądarkę internetowa (restart),szukam coś na dysku(restart),odpalam grę (restart).

Czasem nawet windows mi sie nie wgra do końca (wybór użytkownika) a grafika się wyłączy i nie wstaje.

Przed formatem i wgraniem systemu nie miałem z tym problemu.

Próbowałem na różnych sterownikach: catalyst , omega (starsze i nowsze)

Po wyłączeniu opcji VPU recovery wyskakuje niebieski ekran i komunikat o zapętleniu i że przyczyną jest plik ati2dvag.dll

Da się coś temu zaradzić ??

Mam ten sam problem z tym plikiem na xp . Odinstaluj wszystko od ati , wyczyść rejestr systemu np CCleaner. Następnie pobierz z strony http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp same sterowniki ekranu Display Driver i zainstaluj

Tak zrobiłem ale problem nie znikł.

Podaj pełen konfig komputera

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 1536 MB

Typ BIOS’u Award Modular (04/03/08)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo Radeon X1300/X1550 Series Secondary (256 MB)

Karta wideo Radeon X1300/X1550 Series (256 MB)

Monitor Iiyama Vision Master Pro 410 A702HT [17" CRT]

Multimedia:

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Zasilacz jakiej firmy jaka moc , temperatury jakie , Mi pomogło odinstalowanie karty grafiki przez menadżer urządzeń , usunięcie wszystkiego co związane z karta grafiki z C:/Windows/System32 . Oczywiście przed tym odinstalowałem Ati Catalyst itp , nie pozwoliłem na restart komputera tylko odinstalowałem wszystko od Ati i dopiero restart . Po tych zabiegach wgrałem tylko sterowniki ekranu i jest dobrze

Zasilacz mi spłoną wczoraj :slight_smile:

mam nowy tracer 400

Temperatury w normie

Najgorsze jest to ze dzieje się tylko przy starcie systemu.

Jak komp długo nie chodzi to za 3 razem się uda ze grafa się nie wyłączy i jestem w windowsie

potem około 5 - 8 restartów grafy i jako tako działa

Bez sterów nie ma problemu takiego

Myślę że czas zbierać na nową grafę :stuck_out_tongue:

U mnie było to samo jak komputer długo nie chodził to musiałem z 3 razy robić restart teraz łapie za 2 razem . To wszystko to wina sterowników karty graficznej Xp którego mam na 2 partycji ich już nie posiada i ładuje się normalnie . Nową grafikę zależy już od ciebie i funduszy