Problemy z grafiką Ati w Windows VISTA

Witam. Od dwóch tygodni walczę z grafą. System nie rozpoznaje jej poprawnie. Informuje o kodzie błędu 43. Kwestia uaktualnień już przerobiona, mam najnowszy BIOS, najnowsze stery do grafy(Catalyst 7.2) i do chipsetu, wcześniej instalowałem inne dostępne i… nic. Grafa jak nie chodziła tak nie chodzi. Co dziwne, w trybie awaryjnym Vista rozpoznaje zarówno Radeona 9600XT Primary jak i Secondary, czyli tak jak w XP. Natomiast podniesienie systemu normalnie, kończy się fiaskiem karty. Widzi tylko Radzia 9600XT z błędem i za diabła nie chce go rozpoznać poprawnie. POMOCY! !!

A instalowales oryginalne stery z plytki ? I tez nie paca ? Skonfigurowales dxdiaga ? Klepnij Uruchom i wpisz dxdiag… niech Pasek do konca przejdzie i tam odczytaj… z grafika czy jest wsio Ok i czy masz powlanczane wszystkie funkcje… Ale zaraz widze ze 9550 @ 9600 XT… powroc do oryginalnego biosa 9550 :slight_smile:

Instalowałem i z płyty i inne, dxdiag NIC nie rozpoznaje (wszystko n/d), a biosu w Radziu nie kręciłem, bo taki był firmowy.

skopiuje tu moja odpowiedz z innego tematu, moze to pomoze niektorym:

problem tkwi w sterownikach, a nie w samej karcie graficznej…

proponuje siwemu wskoczyc do konfiguracji ekranu, i sprobowac zmienic ustawienia grafiki, tzn czestotliwosc odswierzania lub rozdzielczosc

jesli sie nie myle, nie bedzie takiej opcji

vista odpala radka 9550 jedynie na swoich, oryginalnych sterownikach, instalowanych automatycznie - gdy doinstalujecie jakies, np. catalysty ze stronki ati, tylko sypniecie to do konca, i bez reinstalacji juz oryginalnych nie przywrocicie

ja tak mialem - na windowsowych driverach mialem 3,6 na gigabyte 9550 z oryginalnymi ustawieniami, a jak wrzucilem catalysty to sie sypnelo wszystko i tylko reinstalka pozostala :S

ogolnie ludzie na innych forach skarza sie na grafiki ATI, na AGP przy Viscie, po prostu maja podobne problemy, a po zainstalowaniu sterow otrzymuja blad 43 lub 44, ktory cokolwiek by nie oznaczal, jest niemozliwy do usuniecia w pomocy online

w moim przypadku, nawet Aktualizacja Automatyczna ze stronki windows update nie pomogla, po prostu nie instaluje sie…

po prostu na ‘swierzych’(lub ‘swieżych’, nie pamietam jak sie pisze )sterownikach kozystac, poki nie wyjda nowe, zaktualizowane i poprawione

U mnie nawet na xp-ku na rozdzielczości 1280x1024 mam odświeżanie 60Hz i jest dobrze :smiley:

Na świeżych (przez “ż” :smiley: ) vista po paru minutach padała (nawet na stylu vista basic) a na zainstalowanych sterach przynajmniej na vista basic było dobrze.

Na razie problem mam częściowo rozwiązany - bo zaczynam sobie dawać spokój z vistą :smiley: . Przerabiam wygląd xp na vistę :smiley: Wiem że to nie to samo ale zawsze coś :slight_smile: