Problemy z grafiką, pracą karty graficznej, programami i gra

Witam. Od niedawna używam WIndows 8 64bit Release Preview. Mam takie dziwne problemy - nie działa mi wiele różnych gier np Vindictus, Blacklight Retribution, Fifa 12 przy uruchamianiu pokazuje się logo po czym się zamyka. Nie działa też prawidłowo Battlefield Bad Company 2- gra się uruchamia ale słyszę podczas gry dźwięki, widze napisy ale nie widzę co się dzieje- jest czarny ekran a na nim napisy. Przy uruchamianiu Photoshopa wyskoczył komunikat o problemie ze sprzętem graficznym oraz informujący, że będą używane tylko standardowe funkcje. Macie pomysł co może być nie tak? Być może zapomniałem czegoś zainstalować? Po pobraniu Directx Online INstaller i próbie instalacji zamyka się bardzo szybko informując prawdopodobnie o tym, że mam aktualnego Directxa. Zamieszczam na dole posta screeny z paru informujących o sterownikach i oprogramowaniu zdjęć. Prosze o pomoc.

image_id: 4540 image_id: 4541

No cóż… gry nie były projektowane pod ten system. Który na dodatek nie jest jeszcze w wersji finalnej. Więc nie ma się w sumie co dziwić,że nie chce działać. Podobnie jest ze sterownikami- mogą działać poprawnie, ale nadal to jest wersja beta… Najprostszym rozwiązaniem był by po prostu powrót do poprzedniej wersji systemu (Win7/Vista/XP).

Fifa 12 działała na Windows 8 Customer Preview także powinna działać. PS tak samo działał tam

Może masz uruchomiona jakąś aplikacje która blokuje ci odpalenie gier. Mi np. blokuje komunikator głosowy “Mumble”.

Nie sądzę. To dość dziwne podejrzenie. Na pewno nie - mam czysty autostart

Masz sterowniki do karty graficznej?

Masz stare divery 296 które mają problemy z W8 zainstaluj drivery z serii 300 i do tego zaktualizuj biblioteki DriectX oraz wgraj łaty z WU.

To jest przecież WCIĄŻ beta. Ma prawo coś nie działać !!

Jak zwał, tak zwał. Nie zmienia to faktu, iż wciąż jest to wersja rozwojowa, a nie RTM.