Problemy z grafiką, spowolniona praca komputera i internetu

Witam.

Od pewnego czasu praca komputera i internetu jest bardzo powolna. Nie wiem co robic. Używam Combofix co drugi dzień, wcześniej używałam Hijackthis, ale to nic nie pomaga. Albo pomaga tylko na chwile. Antywirus nie wykrywa żadnych trojanów, ani nic podobnego.

Co do grafiki, po jakimś czasie używania Visty, pasek startu zaczyna wariowac. Trochę uspokaja się, kiedy wyłączam jeden albo dwa okienka, ale po jakichś 5 minutach wszystko zaczyna się od nowa. Jest to bardzo denerwujące i uciążliwe, ponieważ to się zaczyna w najmniej oczekiwanych momentach, kiedy akurat pracuje.

Z góry dziękuję.

Co do wariujacego paska to stawiałbym na gg… Co do grafiki to niewiem bo niepodałeś żadnych szczegółów ani jaka to grafika ani czy to laptop czy stacjonarny ani żadnej wersji sterownika itp… Co do wolnego komputera to przydałoby sie sformatowac raz na jakiś czas zak zaczynają się takie cyrki dziac… :wink:

No właśnie z formatowaniem byłby problem. System miałam zainstalowany od razu, kiedy kupiłam komputer i nie przypominam sobie żebym dostała to niego płytę instalacyjną. Poza tym jestem obecnie w Irladnii, a wziełam ze sobą tylko sterowniki do kamery, więc nie mam nawet jak sprawdzic czy coś było czy nie. Z resztą prawdopodobnie nie. Poza tym wolałabym uniknąc formatowania. Nie ma innych sposobów?