Problemy z grafika


(Macio117) #1

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć co to może być ze jak włączam obojętnie jaka gierkę to komp albo mi się wiesza albo resetuje albo wyłącza monitor ( i wyskakuje coś takiego jak SAMO-DIAGNOZA) ?? Nie wiem co może być tego przyczyna. Może ktoś z was wie ??

Edit:

Ramy nie są firmowe i mam ich 512mb ( 2x 256) ...... karta jak wiadomo pod AGPx8...... nie wiem czy to przez płytę główą , grafikę czy procesor mi się tak dzieje.

A zasilacz Chieftec 420W HPC-420-302-DF dwa wentylatory ATX PFC..... ATX 2.0 czy jakoś tak.

PS.

Proszę confingu nie porównywać do innych moich, bo jest to u kumpeli problem.


(Carlsbergxxx) #2

Miałem kiedyś podobny problem i był on spowodowany przez niewłaściwe sterowniki karty graficznej. Spróbuj zainstalować nowsze bądź też starsze (takie też czasem pomagają). Jak to nie pomoże, to będziemy dalej myśleć.


(Macio117) #3

Hehe... Juz to robiłem i na nowych to się komp porusza jak pokaz slajdów ... mam teraz jedne sterowniki na których pracuje stabilnie ale tez czasem się wyłączy sam... chociaż po niektórych stronach nie mogę chodzić to wtedy tez wiecha... A może to być spowodowane konfliktem sprzętowym ??


(Pyra20) #4

a porządnie odinstalowałeś stare sterowniki ?


(Macio117) #5

Tak...

Najpierw format potem instalka i tak ciągle.... a może to być ze płyta główna "kłóci się" z grafika albo procesorem ?? :-o (...)bo na słabszej karcie podobno normalnie chodził to dałem kompa znajomemu i wsadził jakiś starszy model i jakoś to podobno chodziło ale jak pożyczyłem od kumpla radka 9550pro i się nawet nie uruchomił.