Problemy z grafika

Witam serdecznie.

Zakupilem pare dni temu laptopa asus k50ab nie posiada systemu operacyjnego, a naklejka na obudowie :smiley: :smiley: mowi ze ma on tez grafike :ati radeon hd 4570.

Zainstalowalem windowsa 7.

Sciagnalem sterowniki ze strony asusa.

I juz zaczely sie schody. Po zainstalowaniu sterownikow do grafy zrobil sie reset(jak to przy instalaji sterownika) i ku mojemu zaskoczeniu pojawil sie czarny ekran(dopiero jak wlaczal sie windows, napis asus na poczatku bylo widac) nie byl on wylaczony tylko po prostu czarne tlo. Jakos przez tryb awaryjny go odinnstalowalem. Na 2 dzien ponownie go zainstalowalem i ku mojemu zdziwieniu po resecie ekran dzialal. Uhahany zobaczylem komunikat ze slaba bateria no to podlaczylem go do zasilacza i buch znow to samo(dodam ze dzien przed byl podlaczony caly czas) wiec odlaczylem zasialacz a tu dalej czarny ekran, po resecie na samej bateri ekran dzialal a jak wkladalem kabel to nie. Ponownie odinstalowalem sterownik.

Do laptopa byla dolaczona plytka ze sterownikami do visty 32. Pomyslalem ze moglbym sprobowac. Autorun nie zadziala wiec otworzylem plyte wszedlem w folder softwere i zainsatlowalem pare driverow w tym vga czyli stery do graficznej. Po resecie wszysto dzialalo idealnie. Po zostawieniu laptopa na pare chwil wlaczyl sie w stan hibernacji czy tam wstzymania. Po kliknieciu enterta zaczal sie tam burzyc ekran sie wlaczyl i zastalem moj demotywujacy widok czarnego ekranu. Tak zawsze jest gdy jest w hibernacji i wychodze z niej.

2 sprawa jak wlaczylem gre pojawily sie czane pasi po bokach gra jest w takim malym oknie nie rozciagnela sie. Dodam ze w kazdej grze sie tak robilo bo probowlem. Probowalem zmienic opcje ekranu i zmniejszylem rozdzielczosc (w windowsie ofc) i ku mojemu zaskoczeniu jak daje na mniejsza w windowsie tez pojawiaja sie czarne paski.

Inny watek jest taki ze w menedzeze urzadzen w karty graficzne nie pisze tak jak mam na naklejce hd 4570 tylko 3200

dodam ze na stronie ati amd nie ma tam sterow ani do 4570 ani 3200. Na forum przeczytalem ze u niektorych w menedzeze pisze ze jest to mobility i wykrywa im obie karty ale u mnie nie ma tego “mobility” i jest 1;/

Troche sie rozpisalem ale moze doklady opis nakieruje kogos kto sie na tym zna, kto pozna problem i pomorze(niestety opolskie :lol: )

pozdrawiam

[quoteProblemy z grafika

Spróbuj sterowników producenta karty. Nie musi być opisany jako 4570, tylko jako rodzina kart 4500. W razie potrzeby zmień w linku system na 64-bit:

http://tinyurl.com/yererhc