Problemy z IE9 - pobieranie załączników i zdjęć

IE9 to wielkie dziadostwo.

Np. Mam skrzynkę na gmail.com. I po otrzymaniu poczty ze zdjęciami nie można tych zdjęć pobrać, ani zapisać. Nie da rady.

Z kolei na stronie banku nie mogę wydrukować dokumentów przelewowych, bo nie da rady.

Też macie takie problemy? Wiadomo z czego wynikają?

Pozdr.

Wszystko jest ok - pobiera, można podejrzeć, otworzyć folder z pobranym zdjęciem itp. Z wydrukiem z banku podobnie. IE9 mam dla Windowsa 7, wersja angielska, aktualizowany wraz z systemem.

Problem może wynikać z jakieś blokady ze strony antywirusa. Wyłącz go i zobacz efekt.

Ewentualnie problem może być w zbyt restrykcyjnej polityce bezpieczeństwa IE - tu za bardzo nie pomogę, bo dawno się tym nie bawiłem.

IE9 to dobra przeglądarka i Twój problem jest raczej dość prosty do rozwiązania, tak mi się wydaje.

Prawdopodobniej masz skopaną konfigurację IE. Wejdź w ustawienia i poszukaj opcji “przwróć ustawienia domyślne” czy jakoś tak. Wyczyść pamięć IE i ponownie odpal przeglądarkę, zaloguj się na konto mailowe i spóbuj teraz zapisać fotki, powinno pójść bez problemu, to samo z wydrukami z banku elektronicznego.

jasecki , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Dzięki krisp. Pomogło. Byłem jednak tak zdesperowany, że poszukałem sobie winnego w IE9. Sorki, panowie i panie producenci programu.

Dodane 02.06.2012 (So) 21:27

Przy okazji powiem, w czym był problem.

Kiedy miałem WinXP z przeglądarką chyba IE8 lub 7, ustawiłem opcje internetowa tak, jak sugerował bank. Po przejściu na Win7 i IE9 skorzystałem z tych samych ustawień. W nich bank kazał zaznaczyć opcję *Nie zapisuj zaszyfrowanych stron na dysk. Więc tak zrobiłem. I powstał problem, bo nie mogłęm np. wydrukować bankowych potwierdzeń przelewów oraz np. pobrać zdjęć itp. załączników w poczcie. No i po zresetowaniu ustawień jak mi poradził krisp problemy zniknęły. DOPIERO wtedy doczytałem w poczcie z banku, żeby sobie nie zaznaczał opcji *Nie zapisuj zaszyfrowanych stron na dysk. GAPA ze mnie.