Problemy z instalacją Windowsa XP

Znajomy - laik komputerowy kupił sobie laptopa z jakimś tam linuksem (nawet bez tryby graficznego) - teraz zmądrzał i chce zainstalować lepszy system.

I tak podczas próby instalacji windowsa XP.

No i właśnie - podczas instalacji wyskakuje błąd

STOP: 0x0000007B (0xf7af4524, 0xC0000034, 0x000000000, 0x000000000)

Komunikat brzmi

Sprawdź czy na komputerze nie ma wirusów (raczej nie ma - dysk jest świeżo po fdisku i formatowaniu) Usuń wszelkie nowo zinstalowane dyski twarde (tylko 1 jest) i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy aby upewnić się, że jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany. Uruchom program CHKDSK /F, aby sprawdzić czy dysk twardy jest uszkodzony a następnie uruchom ponownie komputer.

Czyli wygląda na uszkodzenie HDD lub kontrolera.

Z tego co zauważyłem to błąd występuje zawsze w tym samym momencie - podczas ładowania systemu plików NTFS.

Jak ktoś wie co to może być niech da znać :confused:

Cześć!.Sprawdż ile masz partycji i jaki system plik€w na nich zainstalowany?.

Pozdrawiam -niejan.

2 partycje i powinien być tam FAT32 (wcześniej byłu linuksowe partycje ale fdiskiem je potraktowałem)

Usuń wszystkie partycje i przekonwertuj do NTFS.

Przerób system plików na (ntfs),i sprobuj zainstalować system.

Pozdrawiam - niejan .

jaki program do konwersji proponujesz - bo na tym kompie w tym momencie NIE ma systemu

nawet freeDOS po instalacji nie chce działać (tzn po restarcie mam tylko komunikat GRUB i nic sie dalej nie dzieje.

Witam,

Usun partycje po linuxie i stworz nowe NTFS za pomoca programu GParted http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.4.41 .

Pozdrawiam,

Masakrator

nic nie dało

Jaką kopię systemu próbujesz zainstalować?

Witam,

Czy instalator wykryl partycje NTFS, ktore utworzyles? Moze brakuje sterownikow do kontrolera SATA?

Pozdrawiam,

Masakrator

Da sie zajnstalowac xp musisz tylko poszukac sterow na stronie producenta lapa. Ale jak zajnstalujesz xp to sysem ci bedzie wolniej chodzil jak masz 3ga ramu to xp bedzie bral 2,5gb

Zrób partycje od nowa.

OT --> Kosz