Problemy z internetem w laptopie - brak połączenia

Witam!

Problem jest taki:

Tata przyniósł laptopa z pracy. Wyjąłem kabelek z kompa stacjonarnego, i podłączyłem go do lapka. Lecz w trayu, jak podłącze, jest ten komp i kropka pomarańczowa. Kliknąłem 2 razy i ciągle pisze “Pobieranie adresu sieciowego”. Po jakimś czasie jest komputerek z wykrzyknikiem. Wszedłem w “Opcje internetowe”, tam wziąłem “Ustawienia Sieci LAN” i odznaczyłem tamte kwadraty dot. proxy. Niestety, dalej to samo. W “Połączenia sieciowe” mam: Połączenie bezprzewodowe (brak połączenia), Połączenie lokalne (to ten co ma pobieranie adresu sieciowego i nie może go pobrać) i jakieś połączenie 1394, które ciągle jest połączone i nie mogę go wyłączyć (znów się włącza). Wiece co zrobić?

-skąd masz internet ?

–czasami dostawca przypisuje połączenie pod konkretną kartę sieciową

-lub potrzeba skonfigurować połączenie wg wytycznych

-samo podłączenie innego sprzętu pod sieć rzadko oznacza uzyskanie połączenia…

Internet mam z takiej sieci w mieście (www.sav.tkb.pl). Pobróbuje jeszcze troche z tą konfiguracją w takim razie.

A ten kabel gdzie ma drugi koniec tzn. jaki dostawca internetu , jeżeli kablówka lub osiedlowy to zapewne udostępnia internet na mac adres karty sieciowej , jeżeli linia telefoniczna to należy skonfigurować odpowiednio laptopa ( login , hasła itp,) w niektórych laptopach można zmienić mac adres, we właściwościach karty sieciowej opcja network adress (przypisać ręcznie taki mac jaki w kompie stacjonarnym ma karta sieciowa ) jeżeli nie ma takiej opcji to można zmienić programowo ale w tym wypadku powrót do orginalnego maca może wymagać formatu, bo zazwyczaj dema programów do zmiany mac adresu działają w jedną strone , dopiero pełne wersje pozwalają na powrót do orginalnego maca bez formatowania.

Kabel ma drugi koniec na modemie. Modem jest tak jakby połączony z telewizją kablową i z telefonem, co oznacza, że jak coś w modemie padnie, to nie mam ani tilifonu, tv ani netu.

ew. skontaktuj się z dosatawcą internetu…-jeżeli jest to konieczne…

Hiehiehie ;] a wystarczyło zrestartować modem :slight_smile: pozdrowienia z laptopa :slight_smile: