Problemy z internetem

Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu zaczął występować problem z internetem w laptopie. Najczęściej podczas uruchomienia gry (choć nie tylko, czasem od razu po samym włączeniu laptopa) internet przestaje działać. Najpierw wyświetla się żółty wykrzyknik przy sieci, a przy próbie wyszukania problemu laptop jakby traci możliwość posiadania WiFi tj. żadna z opcji Wifi (ani nawet sama zakłada WiFi) nie pojawia się w ustawieniach sieci. Wtedy pokazuje, że laptop nie jest podpięty kablem. Czasem po restarcie laptopa wszystko zaczyna działać jak należy, by po pewnym czasie znowu WiFi padło.

Dodam też, że w laptopie występuje problem z ładowaniem baterii, które bardzo często jest przerywane bez powodu i powraca dopiero po chwili bycia na ładowarce w odpowiedniej pozycji.

Czy to wszystko wina ładowarki?

Laptop Asus x550c
Ładowarka tracer prime Energy 70

Myślę, że laptop złapał jakiś syf, jest to temat dla:

A czy ta ładowarka jest odpowiednia do laptopa? Logi już smażę.

EDIT:
W ogóle mam pewną teorię, że to jednak wina ładowarki, ale fajnie jakby ktoś mądry to zweryfikował. Mam wrażenie, że ładowarka nie nadąża ładować laptopa przez co laptop wyłącza częsciowo z pracy kartę sieciową. Myślę tak dlatego, że jak się dłużej zastanowiłem to nigdy nie rozłączyło mi internetu, kiedy laptop był na samej baterii bez kabla i bez ładowania.

Opcjonalnie zajrzyj co masz tutaj ustawione.

Przy planie Power4Gear Battery Saving mam zasilanie bateryjne: maksymalny poziom oszczędności, podłączony: maksymalna wydajność. Przy planie Power4Gear Performance obie opcje są na maksymalnej wydajności.

EDIT: Logi poszły tutaj Prośba o sprawdzenie logów

To możesz spróbować ustawić tak jak przy zasilaniu bateryjnym skoro masz wrażenie, że na nim było OK. Próba nie strzelba.
Logi wrzucone to zmieniam dział na właściwy.

Spróbowałem od drugiej strony tj. wrzuciłem na baterię plan wydajnościowy (czyli taki, jak na ładowaniu) i problem jak dotąd nie występuje. Czy możliwy jest scenariusz, który przedstawiłem parę postów wyżej?

EDIT: logi czyste. Szukamy dalej.

Z racji tego, że po wyrzuceniu z wifi laptop pokazywał brak kabla ethernet (bo utracił posiadanie wifi) postanowiłem zakupić kabel i internetu nie wyrzuca. Czy w takim razie to wina ładowarki?