Problemy z kompem, a aktualizacja BIOSU - pytanie

Witam. :slight_smile: Mam problemy z kompem tzn. zawiesza się, gry się nie uruchamiają i procesy przestają odpowiadać. Czy może być to wina Biosu ?? Mam płytkę MSI K9N Neo nforce 550. Czy da coś jego zaktualizowanie ?? Czy komp może szybciej chodzić ?? Czy będzie się lepiej podkręcać ?? Chciałbym zaktualizować go przez MSI Live update, ale się boję ryzyka. Czy przez live update jest duże ryzyko ?? Dzięki za pomoc :slight_smile:

Zawsze można wkleić do Worda i powiększyć :stuck_out_tongue:

Może to być wina zasilacza. Sprawdź na innym jeśli masz możliwość.

Moim zdaniem wina twojego zasilacza. Broń ci boże podkręcać na tym, co masz!

Konfig kompa : MSI K9N Neo nforce 550, AMD X2 3800+, ATI X1950 XT, 1 GB Goodram DDR2 667Mhz, Powerman 350 W, Dysk 250 GB. System to XP home SP3 z wszystkimi łatkami. Prawdę mówiąc zmieniłem Viste na XP, bo w niej ciągle zawieszał się program explorer.exe, i call of duty źle mi chodziło, ostatnio zawiesza się w trakcie gry http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=11&t=246416 Ale na XP mam też podobne problemy :frowning: Dawniej wszystko dobrze chodziło, a teraz nie. :frowning: System mam czysty i zadbany, żadnych wirów nie ma, zresztą żeby naprawić moje problemy zrobiłem kilka formatów.

Ten config jest dosyć prądożerny, wymień zasilacz na np. modecoma MC 350W.

A czy na innym zasilaczu da radę podkręcić tego procka do około 2.5 ?? Bo na tym jak dam 2.35 Ghz to komp się nie uruchomii. Słyszałem też, że moja płyta jest słaba do podkręcania :cry:

czy słaba to sprawdzisz po zmianie zasilacza

Ok. Mam wymienione ramy, zaktualizowany bios, ale cod4 nadal mi nie działa :? Może odpuszczę sobię tą grę, ale wnerwia mnie to, bo miałem tam serwer i byłem best :slight_smile: