Problemy z kompem

1 restartował mi się podczas instalowania Windowsa

2 zawieszał mi sie podczas instalowania Windowsa

3 restartował się w każdej chwili raz się włączał i działał cały dzień a raz się włączał i restart

Po wizycie u kilku informatyków jeden skasował mówił że dobre a tu kupa dałem drugi raz nic trzeci raz nie dałem Następny zrobił wymienił dysk jakoś działało choć jak próbowałem stary niby zły to też działał tyle że nie jako systemowy choć jak dałem go kuzynowi to mu skasował wszystko z jego dysku ale to inna historia

4 Po zamontowaniu nowego dysku jakoś działał ale po pewnym czasie wystąpiło gubienie godziny i sterowników no i odpalanie kompa po ruchu myszką po wymianie baterii od płyty to samo ale udało mi się to naprawić w biosie

5 po 3 miesiącach sformatowałem go i następny problem formatowałem dysk c 100GB podzielilem go na dwie partycje

po zainstalowaniu na dysku nie ruszanym nie otwierają się zdjęcia mp3 i wiele innych np otwieram film w jednym folderze w dwóch częściach jedna działa druga nie

6 Ostatnia awaria to to że jak otwieram ów dysk d to wyskakuje błąd i zamyka ów dysk

moja konfiguracja

1,7 celeron

512ddr(dokupiłem jak się restartował ale okazało się że to nie to )

160gb dysk

GF2 64mb syf (ostatnia gra to kozacy)

Proszę o Pomoc

a czy temperatury są ok ?

Ja mam dla Ciebie - skończ z pisaniem postów, które nic do tematu nie wnoszą.

A chatować zapraszam np. na interię.

Kosz.

czarny_jonek proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

zasilacz może by zły.

I obowiązkowo test pamięci - dokupiłeś i dorzuciłeś, czy całą 512 kupiłeś nową?

Pamieć mam całą kość 512

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 15:09

A jeśli chodzi o kompa to zastanawiam się nad zmiana płyty glównej

Teraz to problem mam z tym że po otwarciu dysku d wyskakuje błąd i zamyka explorela ale to pewnie dlatego że są na tym dysku uszkodzone pliki

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 15:13

Acha najbardziej mnie interesuje sposób odzyskania plików JPG z dysku

podczas instalowania win xp pro właczyło się jakieś odzyskiwanie plików i po zainstalowaniu wina pliki się nie otwierały były w normalnej wielkości ale podgląd byl nie dostepny mp3 z tego dysku tęż nie chodziły choć były foldery gdzie wszystko działało albo w foldezre jeden film działał a drugi nie Proszę o pomoc jak jakieś pytania będziecie mieli odnośnie kompa to jeszcze napisze dokładnie

jaką masz płytę główną? Może bios “stary” i poprawnie nie rozpoznaje dysku. Jaki zasilacz?

No z tym biosem to może racja jest chyba z 2000 roku jak teraz sprawdzałem dziwi mnie to bo jak odbierałem go od gościa co go naprawiał to mówił że zainstalował nowego Biosa

A płyta to syf firma elitegroup mówi sama za siebie

a i byłem dzisiaj u kumpla z dyskiem potpiolem go i okazało się że pliki ktore nie chodzą na moim kompie chodzą u niego

acha jeszcze jedno teraz jak wróciłem z dyskiem to przy ładowaniu win pokazalo się odzyskiwanie podzielonych plików i latalo coś po ekranie i potem jak się załadował to jak włonczam dysk d to już błąd sie nie pojawia chodź pliki dalej się nie otwierają !!

bios ma chyba kłopoty ze wspólpracą z dyskiem / nie ten tryb /. Ustaw w nim najwyższ możliwy tryb transferu, w menedżerze ustaw także nawyższy tryb PIO i DMA jeśli dostępne / panel sterowania-system–menedżer urządzeń-kontrolery ide-podstawowy kanał ide i w ustawieniach zaawansowanych ustaw najwyższy tryb i dma. / Ale kłania się aktualicacja biosu, w 2000 roku królowały dyski do 20 GB i biosy były pod nie programowane. Jeżeli jeszcze znajdziesz jakiś w miarę nowy bios bo dla starszych płyt wsparcia nie ma.